Arabia Saudyjska dostosowuje prawo małżeńskie dla Cristiano Ronaldo

12 stycznia 2023 11:21
Arabia Saudyjska dostosowuje prawo małżeńskie dla Cristiano Ronaldo фото

Arabia Saudyjska dostosowała prawo małżeńskie Cristiano Ronaldo, aby mógł mieszkać ze swoją dziewczyną, z którą nie jest żonaty, piszą światowe media.

Rząd saudyjski zezwolił Cristiano Ronaldo na zamieszkanie ze swoją dziewczyną Georginą Rodriguez. Faktem jest, że nadal nie są małżeństwem, a takie pary nie mogą mieszkać razem w kraju. W tym samym czasie Ronaldo i Rodriguez mają już dwoje wspólnych dzieci i razem wychowują troje dzieci Cristiano - bliźniaków Evę i Mateo oraz syna Cristiano Jr.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia portugalski napastnik przeniósł się do Al-Nasr, podpisując kontrakt do 2025 roku.

Islamskie prawo w Arabii Saudyjskiej zabrania parom niezamężnym mieszkania pod jednym dachem. Jednak w przypadku Ronaldo i jego dziewczyny Georginy Rodriguez, według EFE, zostanie zrobiony wyjątek.

Według saudyjskich prawników specjalizujących się w prawie cywilnym, policja kraju arabskiego nie ściga już zagranicznych par żyjących razem poza związkiem małżeńskim. Prawo zabraniające tego wchodzi w życie tylko w przypadkach, gdy w takich parach dochodzi do innego przestępstwa.

Aby zamieszkać w Arabii Saudyjskiej, Georgina potrzebuje wizy i ma dwie możliwości: po pierwsze, Al-Nasr nawiąże z nią jakąś współpracę; druga - dziewczyna wyda wizę turystyczną, która pozwoli jej na nieprzerwany pobyt w kraju przez 90 dni.

Jednak, jak zauważa jeden z prawników, „Prawo pracy Arabii Saudyjskiej wymaga, aby każda kobieta, która otrzyma wizę wjazdową do królestwa, była żoną, pracownikiem lub krewną mężczyzny mieszkającego w Arabii Saudyjskiej.

Misje dyplomatyczne nie mogą wydać wizy niezamężnej kobiecie, ale przymykają na to oko. Kobiety wjeżdżają na wizę turystyczną, ponieważ mężczyzna i kobieta mogą ją otrzymać osobno, bez konieczności ujawniania charakteru ich związku.”


Podobne wiadomości: