Chińczycy nie czekali na premierę Tesli Cybertruck i wypuścili własną

7 stycznia 2023 22:32
Chińczycy nie czekali na premierę Tesli Cybertruck i wypuścili własną фото

Startup IAT Automobile Technology, założony w 2017 roku, zaprezentował koncepcję elektrycznego pickupa na targach motoryzacyjnych w Guangzhou. Model o nazwie IAT Truck Mad, wykonany w cyberpunkowym stylu, prezentuje się niesamowicie ekstrawagancko.

Symetryczne nadwozie nowości pozbawione jest środkowych słupków, co nadaje mu futurystyczny i dynamiczny charakter. Nie ma lusterek wstecznych, a także klamek drzwi. Optyka pickupa jest interaktywna, a dach panoramiczny. Ogromne progi doskonale współgrają z masywnymi kołami okutymi w „zębate” terenowe opony.

Samochód elektryczny salon przeznaczony jest dla pięciu osób. Z przodu pośrodku znajduje się siedzenie kierowcy, a za nim dwa osobne siedzenia. W trzecim rzędzie znajduje się mała wygodna kanapa przeznaczona dla dwóch osób. W zależności od wybranego trybu jazdy układ kabiny może ulec zmianie.

IAT Truck Salon

Platforma ładunkowa, która jest bardzo pojemna, posiada specjalny schowek z przydatnym wyposażeniem. Zawiera generator, skrzynkę narzędziową i apteczkę. Podaje się, że odbiór oparto na inteligentnej platformie opracowanej przez specjalistów IAT. Jest bardzo elastyczny, dzięki czemu nadaje się do samochodów elektrycznych wszystkich rozmiarów i kształtów.

Specyfikacje koncepcyjnego elektrycznego pickupa nie zostały ujawnione. Przedstawiciele firmy powiedzieli jedynie, że dzięki pojemnemu akumulatorowi auto będzie w stanie przejechać do 1000 km na jednym ładowaniu.

IAT Truck


Podobne wiadomości: