Uważaj – w Polsce panuje «sylwestrowy» sposób na oszustwo

29 grudnia 2022 11:06
Uważaj – w Polsce panuje «sylwestrowy» sposób na oszustwo фото

Policja w Polsce ostrzega przed oszustami, którzy próbują oszukać tych, którzy na ostatnią chwilę szukają miejsca na spędzenie wakacji sylwestrowych.

Intruzi oferują wakacje w komfortowych kwaterach z doskonałymi cenami w niskiej cenie. W rzeczywistości to mieszkanie w ogóle nie istnieje.

Według policyjnych statystyk liczba przypadków tzw. wirtualnych pensjonatów spada, ale trzeba zachować czujność. W samym Zakopanem w 2019 roku zarejestrowano 47 takich przypadków. W tym roku pojawili się już pierwsi oszuści.

Jak się chronić

Najlepiej skorzystać z oficjalnych stron hoteli lub portali zrzeszających zaufanych wynajmujących (Booking, Airbnb). Warto porównać ceny wynajmu w różnych miejscach i zorientować się, czy ta opcja nie jest zbyt tania. Warto też sprawdzić, czy podany adres naprawdę istnieje. Nie wierz w recenzje zadowolonych klientów zamieszczone na stronie, ponieważ mogą być fałszywe.

W przypadku ogłoszeń na innych portalach należy sprawdzić ofertę w bazie danych Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Rachunki za przelewy i e-maile należy każdorazowo zapisywać. Policjanci radzą, aby nie spieszyć się z wyborem miejsca wypoczynku i zachować ostrożność.


Podobne wiadomości: