Doradca prezydenta zgwałcił psa przed kamerą

26 grudnia 2022 11:24
Doradca prezydenta zgwałcił psa przed kamerą фото

51-letni polityk ze Sri Lanki Ashu Marasinghe złożył rezygnację po tym, jak jego dziewczyna dowiedziała się, że bawi się z jej psem.

Prof. Ashu Marasinghe, doradca prezydenta i były poseł do parlamentu, złożył rezygnację w piątek, 23 godziny po tym, jak pojawiły się wieści o potępiających filmach, powołując się na powody osobiste.

51-letni Marasinghe został mianowany posłem z listy krajowej reprezentującym Zjednoczoną Partię Narodową i zasiadał w parlamencie w latach 2017-2020.

Była posłanka Hirunika Premachandra zorganizowała w piątek konferencję prasową i ujawniła nagrania wideo, które, jak powiedziała, zostały wykonane przez kobietę o imieniu Aadarsha Karandana, która była właścicielką psa.

Pani Karandana powiedziała mediom, że była dziewczyną Marasinghe po tym, jak poznała go online na Facebooku i mieszkała z nim przez dwa lata. Powiedziała, że nabrała podejrzeń po zauważeniu zmian w zachowaniu psa i potajemnie nagrywała akty bestialstwa bez jego wiedzy.

Pani Karandana powiedziała, że kiedy skonfrontowała się z Marasinghe, znęcał się nad nią fizycznie. Dodała, że była maltretowana fizycznie przez Marasinghe przez cały ich dwuletni związek.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Marasinghe.

Pani Karandana powiedziała, że zgłosiła bestialstwo Marasinghe żonie prezydenta i sekretarzowi prezydenta, ale jak dotąd nie podjęto żadnych działań.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Sekretariatu Prezydenta poza zwięzłym oświadczeniem ogłaszającym rezygnację Marasinghe. Policja Sri Lanki również nie skomentowała od razu.

Pani Premachandra zapewniła, że Marasinghe może być winny przestępstw określonych w kodeksie karnym Sri Lanki i grozi mu do 20 lat więzienia.

Według jego profilu na LinkedIn Marasinghe zajmował w przeszłości wiele wysokich stanowisk, w tym zastępcę szefa rządu Whipa w parlamencie; i prezes State Engineering Corporation Sri Lanki.

Od 2001 roku intensywnie pracował również w Japonii na wielu stanowiskach akademickich, w tym jako profesor w Ministerstwie Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii; profesor nadzwyczajny na Politechnice Nagaoka; Asystent naukowy na Uniwersytecie Aizu; oraz jako nauczyciel w Aizu-Wakamatsu Board of Education, zgodnie z jego profilem na LinkedIn.

Marasinghe posiada doktorat z informatyki i inżynierii na Uniwersytecie Aizu.


Podobne wiadomości: