W Warszawie jest darmowy sklep: rośliny, ubrania, książki, jedzenie za 0 zł

21 grudnia 2022 11:49
W Warszawie jest darmowy sklep: rośliny, ubrania, książki, jedzenie za 0 zł фото

Na pierwszym piętrze warszawskiego centrum handlowego „Wola Park” (ul. Górczewska, 124) znajduje się przestrzeń „Współdzielnik”. Łączy w sobie bezpłatny sklep, dzielenie się żywnością, warsztat naprawy przedmiotów codziennego użytku oraz „sanatorium roślinne”.

„Współdzielnik” to projekt mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, ma na celu zmniejszenie liczby wyrzucanych przedmiotów oraz zbadanie, w jaki sposób można je samodzielnie naprawić i ponownie wykorzystać.

Przestrzeń, stworzona jako miejsce spotkań warszawiaków, spędzania wolnego czasu i poszerzania wiedzy na temat świadomej konsumpcji, cieszy się sporym zainteresowaniem – odwiedza ją średnio 400 osób dziennie.

We Współdzielniku działa bezpłatny sklep, w którym każdy może zostawić nieużywane rzeczy – ubrania, sprzęt AGD, książki – i zabrać do domu te, które są przydatne w życiu codziennym. Jest też miejsce z lodówkami i szafkami, gdzie zostawia się jedzenie, „ratując je przed wyrzuceniem”.

Współdzielnik

We Współdzielniku działa również warsztat naprawczy, który działa na zasadzie „napraw, nie wyrzucaj” – tu przedmioty codziennego użytku dostają drugie życie. Jest też „sanatorium roślin”, miejsce, w którym można przywrócić do życia rośliny doniczkowe, które są w złej kondycji, a następnie komuś je oddać.

Dodatkowo przestrzeń zapewnia przestrzeń do spotkań i mistrzowskich kursów edukacyjnych - oraz umeblowaną część wypoczynkową, gdzie można odetchnąć i uciec od codziennych trosk.

„Współdzielnik” dostępny jest od środy do soboty w godzinach od 12:00 do 20:00.


Podobne wiadomości: