Szef CIA apeluje do użytkowników TikToka o zachowanie szczególnej ostrożności

19 grudnia 2022 15:14
Szef CIA apeluje do użytkowników TikToka o zachowanie szczególnej ostrożności фото

Szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns w wywiadzie dla PBS opublikowanym 16 grudnia zaapelował do Amerykanów korzystających z TikToka o dużą ostrożność.

Potwierdził, że korzystanie z portali społecznościowych zagraża bezpieczeństwu narodowemu. Burns uważa, że ​​chiński rząd może naciskać na wydobycie prywatnych danych wielu użytkowników TikTok. Dodał, że władze USA są tym „naprawdę zaniepokojone”.

15 grudnia Senat USA jednogłośnie przegłosował ustawę, która zakazuje korzystania z chińskiej aplikacji TikTok na urządzeniach należących do pracowników federalnych. Ustawa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów USA.

"TikTok to koń trojański Komunistycznej Partii Chin. Stanowi to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i dopóki nie zostaną zmuszone do całkowitego zerwania stosunków z Chinami, nie ma na to miejsca w programach rządowych" - powiedział autor ustawy, senatora Republikanów Josha Hawleya.

Ponadto TikTok może zostać zbanowany dla innych Amerykanów. Odpowiedni projekt ustawy został zarejestrowany przez republikańskiego senatora Marco Rubio.

W swoim komunikacie prasowym Rubio podkreślił, że zgodnie z chińskim prawem chińska firma macierzysta TikTok, ByteDance, musi dostarczać wszystkie dane aplikacji Komunistycznej Partii Chin.

„Wszyscy, od dyrektora FBI, przez kierownictwo FCC, po ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, uważają, że TikTok można wykorzystać do szpiegowania Amerykanów” – napisał.
Więcej tutaj: https://m.gordonua.com/news/worldnews/glava-cru-prizval-amerikancev-kotorye-ispolzuyut-tiktok-byt-ochen-ostorozhnymi-1641224.html


Podobne wiadomości: