Mieszkańcy Polski zaczęli rzadziej odwiedzać lokale z fast foodami

2 grudnia 2022 10:55
Mieszkańcy Polski zaczęli rzadziej odwiedzać lokale z fast foodami фото

Z danych Proxi.cloud wynika, że ​​Polacy odwiedzają mniej restauracji typu fast food. McDonald's odnotował największy spadek o 21,1%, KFC również był na minusie, tracąc 6% odwiedzających, a Burger King 2,6%. Subway może pochwalić się 1,5% wzrostem.

Zdaniem ekspertów spadek liczby wyjazdów do tego typu placówek wiąże się ze spadkiem intensywności wizyt w centrach handlowych, w których znajdują się punkty sprzedaży tych sieci. Ponadto zmieniły się zwyczaje konsumentów. Przyczyną tego może być rosnąca inflacja, w tym wysokie koszty paliwa, a co za tym idzie wyższe koszty wysyłki.

Jednak spadek odwiedzin nie zawsze oznacza spadek obrotów. Subway wzrósł o 15,2%, a Burger King o 7,3%. W tym samym czasie McDonald’s i KFC odnotowały spadek obrotów odpowiednio o 24,9% i 15,3%. Jednak po uwzględnieniu inflacji nawet firma o rosnących przychodach ma problemy z rentownością.

Autorzy raportu zaprezentowali również Indeks Penetracji Rynku. Wskazuje, jaki procent klientów fast foodów odwiedza określone lokale. W przypadku McDonald's odsetek ten sięgnął 77% (83% w ubiegłym roku). Najmniejszy odsetek wszystkich klientów fast foodów odwiedza Burger Kinga.


Podobne wiadomości: