Auchan wprowadza elektroniczne metki do swoich polskich supermarketów

1 grudnia 2022 13:51
Auchan wprowadza elektroniczne metki do swoich polskich supermarketów фото

Auchan Retail Polska rozpoczął wprowadzanie elektronicznych metek cenowych w katowickim supermarkecie. Nowa technologia ułatwi klientom sklepu Auchan zakupy, a pracownikom pracę. Po fazie testów chcą wprowadzić takie rozwiązanie w warszawskich sklepach sieci.

Obecnie system elektronicznych metek jest wdrażany w sieci jako projekt pilotażowy. Kolejnym sklepem testowym będzie hipermarket Auchan Katowice 3 Stawy, a następnie supermarket przy ul. Sokołowskiej w Warszawie.

Warto dodać, że kilka lat temu firma wprowadziła rozwiązanie elektroniczne w oparciu o swoje supermarkety we Francji i Luksemburgu. Elektroniczne metki pojawiły się we wszystkich formatach handlowych: w hipermarketach, supermarketach i małych sklepach ogólnospożywczych.
W supermarkecie Auchan w Katowicach przy ul. Ligonia wprowadziła elektroniczne metki na produkty. Spółka zaznacza, że ​​wprowadzenie tego systemu oceny produktów jest kontynuacją procesu cyfryzacji biznesu handlowego.

To rozwiązanie pozwala na łatwe zarządzanie zapasami w ciągu dnia iw określonych godzinach. System pozwala na zmianę do 10 tysięcy metek na godzinę. Ponadto firma minimalizuje koszty związane z wymianą papierowych etykiet, sprawdzaniem cen na półkach i poprawianiem błędów metek. Pracownik kontrolujący daną strefę cenową potrzebuje około 30 minut dziennie na sprawdzenie poprawności działania systemu.

Po zakończeniu etapu pilotażowego zostanie ustalony konkretny plan wdrożenia systemu w kolejnych lokalizacjach sieci Auchan - informuje sieć handlowa.

Rozwiązanie zautomatyzuje zmianę cen towarów na sklepowych półkach w czasie rzeczywistym. Tak więc każda z elektronicznych etykiet jest połączona przez Wi-Fi z systemem zarządzania towarem, dzięki czemu wszystkie zmiany są dokonywane automatycznie iw mgnieniu oka. Scentralizowany system etykietowania oznacza, że ​​odzwierciedlane ceny są najbardziej aktualne i prawidłowe. Zakupy staną się przyjemniejsze dzięki lepszej czytelności ekranów LED.

„Optymalizacja tego procesu ma na celu dostarczanie klientom zawsze aktualnych informacji o produkcie i jego cenie, a także ograniczenie kosztów związanych z wymianą etykiet w tradycyjny sposób” – mówią przedstawiciele firmy.


Podobne wiadomości: