Gigantyczne pływające miasto może być największym jachtem na świecie

24 listopada 2022 14:50
Gigantyczne pływające miasto może być największym jachtem na świecie фото

Projektanci opracowują projekt gigantycznego pływającego miasta, które może stać się super-jachtem lub mega-jachtem. Taki statek-miasto będzie mógł pomieścić dużą liczbę osób i powstanie na nim pełnoprawna infrastruktura.

Jak może wyglądać to pływające miasto i co o nim wiadomo, powiedział CNN.

Pływające miasto w kształcie żółwia zostało nazwane Pangeos, na cześć superkontynentu, który istniał między 200 a 350 milionów lat temu. Za rozwój tego miasta odpowiada firma projektowa Lazzarini.

Według wstępnych danych miasto będzie miało 550 metrów długości i 610 metrów szerokości. Według projektantów jacht zostanie zbudowany jako pełnoprawne pływające miasto, w którym znajdą się hotele, centra handlowe, parki, porty dla statków i małe lotnisko dla samolotów. Objętość konstrukcji będzie dwukrotnie większa od Koloseum.

W tej chwili do budowy tej lokalizacji wybrano Arabię ​​Saudyjską. Przed rozpoczęciem budowy trzeba będzie wykopać około kilometra kwadratowego morza i zbudować okrągłą tamę. Podczas gdy wynalazcy zamierzają zbudować gigantycznego żółwia w porcie króla Abdullaha.

Pangeos zostanie podzielone na dzielnice jak każde inne miasto. Powstanie główny plac, z którego w spiralę powstaną kolejne budynki. W górnej strefie zostaną nasadzenia ogrodowe, a na dachu powstanie platforma dla samolotów i helikopterów.

Aby zapewnić miastu energię elektryczną, wszystkie powierzchnie zostaną pokryte panelami słonecznymi. Skrzydła boczne pomieszczą 19 prywatnych willi i 69 apartamentów po każdej stronie.

Pod przestrzenią mieszkalną znajdzie się 30 000 „komórek”, które utrzymają super jacht na powierzchni. Piwnica zostanie wykonana ze stali.

Pływające miasto będzie mogło poruszać się po wodzie z prędkością 5 węzłów. Zgodnie z planem konstruktorów na jachcie zostanie zainstalowanych 9 silników o mocy 16 800 KM. zasilany z różnych pokładowych źródeł zasilania.

Firma projektowa ma nadzieję, że budowa może rozpocząć się nie później niż w 2033 roku. Budowa tego superjachtu zajmie co najmniej 8 lat i 8 miliardów dolarów.


Podobne wiadomości: