W Polsce sprawdzają schrony przeciwbombowe i tworzą aplikację ze swoją mapą

11 listopada 2022 10:44
W Polsce sprawdzają schrony przeciwbombowe i tworzą aplikację ze swoją mapą фото

W Polsce pracują nad stworzeniem specjalnej aplikacji, która poda Ci lokalizację najbliższego schronu. Straż Pożarna od kilku tygodni sprawdza takie miejsca. Po zakończeniu wyszukiwania zostanie uruchomiona aplikacja, która pomoże Ci znaleźć drogę w sytuacji awaryjnej.

Jak podkreślił wiceszef MSWiA, mówimy o scenariuszach, które nie powinny się zdarzyć, ale na które trzeba być przygotowanym.

Według wstępnych danych w Polsce znajduje się ponad 60 tys. schronów. Ale nie są to specjalnie stworzone podziemne struktury, ale miejsca, które mogą pełnić tę funkcję. Na przykład parking podziemny. Wiarygodność takich miejsc sprawdza obecnie Straż Pożarna. Kolejnym krokiem jest remont lokalu.

Jak poinformował wiceszef MSWiA, Straż Pożarna pracuje także nad aplikacją, która w razie zagrożenia podpowie lokalizację najbliższego schronu. Każdy, kto go pobierze, będzie wiedział, gdzie się ukryć. Aplikacja będzie działać po włączeniu funkcji GPS. Będzie też mógł przekazywać informacje o zagrożeniach mieszkańcom Polski.


Podobne wiadomości: