Naukowcy nazwali najbardziej nerwowy zawód na świecie: czy zgadłeś, o jakiej pozycji mówią?

29 października 2022 14:50
Naukowcy nazwali najbardziej nerwowy zawód na świecie: czy zgadłeś, o jakiej pozycji mówią? фото

Eksperci postanowili sprawdzić, który z zawodów najbardziej denerwuje. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań doszli do wniosku, że menedżerowie odczuwają największy stres w godzinach pracy – ich zdrowie jest najbardziej zagrożone, pisze Finoboz.

Amerykańscy naukowcy z Millman Public Health Center, znajdującego się na terenie Uniwersytetu Columbia, zidentyfikowali zawód, który można śmiało nazwać zabójcą ludzkich komórek nerwowych. W tym celu eksperci przeprowadzili szereg badań, których uczestnikami było ponad 21 000 wolontariuszy. W ramach eksperymentu wszyscy badani byli pod nadzorem naukowców przez cały dzień pracy. Wolontariusze zostali podzieleni na 3 zespoły: w pierwszym znaleźli się przedsiębiorcy, w drugim kierownicy średniego szczebla i kierownicy różnych działów, a w trzecim pracownicy z różnych dziedzin działalności, w tym robotnicy i rolnicy.

Eksperci, systematycznie analizując stan zdrowia wszystkich podmiotów, doszli do wniosku, że menedżerowie mają najbardziej nerwowy zawód na świecie. Są o wiele bardziej niż inni, którzy czują się odpowiedzialni za swoją pracę, będąc w ciągłym napięciu. Według naukowców menedżerowie nieustannie martwią się o rozwój własnej kariery, marnując zbyt dużo energii na osiągnięcie swoich celów. Ponadto nieuchronnie doświadczają wypalenia emocjonalnego. Ten stan denerwuje osobę, a nawet wywołuje załamania nerwowe, co najbardziej niekorzystnie wpływa na ogólny stan organizmu.


Podobne wiadomości: