Dwa dodatkowe dni wolne w listopadzie w Polsce

22 października 2022 09:21
Dwa dodatkowe dni wolne w listopadzie w Polsce фото

W listopadzie czekają nas dwa dodatkowe dni wolne w Polsce.

1 i 11 listopada to oficjalnie dni wolne od pracy.

W 2022 roku 1 listopada przypada we wtorek. Ten dzień jest oficjalnym świętem, więc sklepy, szkoły, przedszkola i inne instytucje nie działają.

1 listopada obchodzony jest w Polsce jako Dzień Wszystkich Świętych - jeden z najważniejszych dni w życiu Polaka! W tym dniu ludzie udają się na cmentarz, aby zapalić pamiątkową znicz i uczcić pamięć swoich przodków.

Dzień 2 listopada w Polsce nazywa się Dzień Zaduszny. To dzień, w którym wszyscy modlą się za zmarłych i żyjących potrzebujących zbawienia, a na cmentarzach zapalają znicze. Chociaż ten dzień jest dniem wolnym od pracy, oficjalnie nie ma on statusu dnia wolnego (dzień wolny od pracy).

Święto Niepodległości - 11 listopada 2022 przypada w piątek. Oficjalnie ma status święta państwowego i jest dniem wolnym od pracy.

Ten dzień jest uważany za główne święto państwowe w Polsce. 11 listopada to nie tylko dzień wolny, ale ważna data dla każdego Polaka. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i stało się to 11.11. 1918.

kalendarz listopad 2022 polski

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach zawsze są duże korki na wyjeździe z polskich miast, gdyż wiele osób wyjeżdża na święta. Więc zaplanuj swoje podróże z wyprzedzeniem.


Podobne wiadomości: