Jak usunąć rysy na szkle: 5 metod pracy

12 października 2022 13:01
Jak usunąć rysy na szkle: 5 metod pracy фото

Przy nieostrożnym obchodzeniu się na szklanych powierzchniach pojawiają się rysy, które psują wygląd przedmiotu. Nie można jednak usunąć zbyt dużych i głębokich rys. Jest na to kilka sposobów.

Cechy polerowania powierzchni szkła

Podczas obróbki szkło może jeszcze bardziej ulec uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, powinieneś przestrzegać kilku zasad:

  • Przed usunięciem defektów szkło należy dobrze wypłukać.
  • Środek polerski należy przetestować na niepozornym fragmencie.
  • Podczas obróbki nie naciskaj mocno na szklaną powierzchnię.
  • Fundusze trochę trwają, aby nie uszkodzić powłoki.
  • Produkt poleruje się ruchem okrężnym z lekkim naciskiem.

Jak i jak usunąć rysy na szkle

Dobór środków uzależniony jest od rodzaju wyrobu szklanego, a także stopnia jego uszkodzenia. W przypadku przedmiotów o grubych ścianach, takich jak półki lub blaty, wybierz gruboziarnisty środek do polerowania. A w przypadku cienkiego szkła lepiej jest stosować łagodniejsze metody.

Olej roślinny

Nadaje się do usuwania drobnych rys na szkłach, telefonach itp. Można użyć dowolnego oleju: słonecznikowego, oliwkowego, kukurydzianego. Kilka kropel kropli na szmatkę lub wacik, a następnie szklany przedmiot jest starannie polerowany.

Soda

Drobne defekty na szkle można usunąć kleikiem sody oczyszczonej. Weź jedną lub dwie łyżki sody w proszku, a następnie rozcieńcz wodą i dokładnie wymieszaj, aby nie pozostały grudki. Niewielką ilość kleiku należy nałożyć na umytą bazę i polerować w kółko płynnymi ruchami. Następnie kleik należy zmyć, a szkło wytrzeć do sucha.

Wklej GOI

To specjalny preparat do polerowania, który jest produkowany w różnych odmianach. Różnią się liczbami - im większa liczba, tym trudniejsza obróbka. Pastę nakłada się na szkło, a następnie delikatnie wciera i poleruje. Następnie należy wytrzeć produkt wacikiem lub szmatami nasączonymi olejem, pisze magazyn „Pomysły na Twój dom”.

Pasta do zębów

Pastę do zębów wciera się w oczyszczone z brudu szkło i pozostawia do całkowitego wyschnięcia. Pasta jest następnie delikatnie zeskrobana lekko wilgotną szmatką lub cienkim ostrzem. Ruch powinien być skierowany dokładnie wzdłuż rysy. Makaron bez specjalnych dodatków lepiej nadaje się do przetwarzania.

Lakier do paznokci

Może służyć do maskowania głębszych rys. Do pracy biorą tylko bezbarwny lakier. Przede wszystkim należy odtłuścić szkło dowolnym preparatem zawierającym alkohol. Po wyschnięciu leczonego obszaru należy ostrożnie pomalować ubytek lakierem. Po wyschnięciu płynu delikatnie usuń wystający ponad powierzchnię lakier miękką szpatułką, podobnym narzędziem lub wacikiem zamoczonym w zmywaczu do paznokci. Na koniec fragment szkła poleruje się miękką szmatką.


Podobne wiadomości: