S.T.A.L.K.E.R. 2 nie przesyłaj: GSC odmówił doniesień medialnych o transferze

28 września 2022 12:56
S.T.A.L.K.E.R. 2 nie przesyłaj: GSC odmówił doniesień medialnych o transferze фото

Dziennikarze IXBT wyrazili skandaliczną informację o S.T.A.L.K.E.R. 2. Powołując się na swoje źródła w studiu, stwierdzili, że rozwój gry jest bardzo powolny – w tym tempie premiera nie nastąpi przed 2025 rokiem.

Oczywiście nie podano źródła plotki, ale według dziennikarzy jest ono wiarygodne. Według nich etap rozwoju można teraz opisać jako „poważny remont” - rozwój jest rzekomo w tak opłakanym stanie, że nie można mówić o jakimkolwiek wydaniu w 2023 roku. Warto bardziej skupić się na latach 2024-2025. Sytuację pogarsza również fakt, że plotka została powielona, ​​w tym przez autorytatywnego informatora, Toma Hendersona. Rzadko popełnia błędy w prognozach, więc nie ma wątpliwości, że jest skłonny zaufać źródłu.

Odkąd na Zachodzie pojawił się szum, przedstawiciele GSC Game World musieli skomentować sytuację. I tak jest w przypadku, gdy treść odpowiedzi można odgadnąć przed przeczytaniem. Oczywiście zapewniają, że to wszystko tylko plotki, nikt nie odłożył premiery, gra ukaże się w 2023 roku.

Tu jednak nie sposób nie przywołać następującego faktu: na tydzień przed ogłoszeniem odroczenia premiery S.T.A.L.K.E.R. 2 pod koniec 2022 roku community managerowie w Discordzie skomentowali w podobnym tonie podobną plotkę, że premiera gry zostanie opóźniona. Zaprzeczyli tej informacji i zapewnili fanów, że tytuł ukaże się w kwietniu.


Podobne wiadomości: