Co to jest przydatna herbata imbirowa i kto jest przeciwwskazany

28 września 2022 12:27
Co to jest przydatna herbata imbirowa i kto jest przeciwwskazany фото

Istnieje opinia, że ​​korzeń imbiru to panaceum na ból gardła, a herbaty, napary i odwary z imbirem mają właściwości antybakteryjne, łagodzą stany zapalne i są niezbędne przy przeziębieniach. Jest w tym trochę prawdy.

Produkt faktycznie aktywuje przepływ krwi w problematycznej błonie śluzowej jamy ustnej, łagodzi nieprzyjemne objawy, ale w żaden sposób nie nadaje się do leczenia w ostrym stadium.

Właściwości korzenia imbiru

  1. Imbir jest naturalnym środkiem pobudzającym trawienie i przewód pokarmowy. Hamuje wzdęcia, działa naturalnie przeciwskurczowo i zapobiega zastojom żółci.
  2. Jeśli zjesz łyżeczkę startego miąższu imbirowego, nudności ustąpią. Co więcej, jej przyczyna nie ma znaczenia, czy jest to zatrucie, choroba lokomocyjna czy ciąża.
  3. Dla osób cierpiących na migreny i reumatoidalne zapalenie stawów imbir pomaga radzić sobie z atakami i tępym bólem. Efekt ten osiąga się poprzez usunięcie stanów zapalnych i obrzęków w ciele.

Skutki uboczne

Świeży imbir zawiera do 3% estrów olejowych. Ale pomimo wszystkich swoich zalet jest poważnym środkiem drażniącym. Niepohamowane spożywanie świeżej miazgi i napojów z imbirem może wywołać ból, zgagę i kolkę w nadbrzuszu, a także reakcje alergiczne. Dlatego też alergicy i żołądki powinni uważać nie tylko na świeży imbir, ale także na picie na jego bazie. Nie pozwól sobie na więcej niż 3 filiżanki herbaty imbirowej dziennie.


Podobne wiadomości: