Tytuł najlepszej księgarni w Warszawie trafił do sklepu z książkami antysemickimi i homofobicznymi

12 września 2022 16:12
Tytuł najlepszej księgarni w Warszawie trafił do sklepu z książkami antysemickimi i homofobicznymi фото

Warszawa zorganizowała konkurs na najlepszą niezależną księgarnię. W głosowaniu wzięło udział 23 000 osób - poproszono ich o wybranie swojej ulubionej księgarni. Oto jak wygląda pięć najlepszych sklepów z największą liczbą głosów:

  • I miejsce – księgarnia „Multibook.pl” (4,8 tys. głosów)
  • II miejsce – „Antykwariat Grochowski” (3,4 tys.)
  • III miejsce – „Tarabuk” (2,8 tys.)
  • IV miejsce – „Galeria Nieznany Świat” (2,4 tys.)
  • V miejsce – „Trzy Jeże” (2,2 tys.)

W uzasadnieniu swojego wyboru wyborcy najczęściej zwracali uwagę na niepowtarzalną atmosferę, pasję i profesjonalizm księgarzy, program spotkań autorskich i - czasem - dobrą kawę.

Warto zauważyć, że zwycięski sklep, Multibook, znany jest ze sprzedaży antysemickich, homofobicznych i antyszczepionkowych publikacji. Na przykład można tam kupić książki „O co Żydzi powinni prosić o wybaczenie od Polaków”, „Różowa swastyka”, „COVID-19 – globalna mistyfikacja”, a także książki o „leczeniu” homoseksualizmu.

Zgodnie z regulaminem konkursu pięć zwycięskich sklepów, w tym „Multibook”, otrzyma nagrodę pieniężną od miasta. Fundusz nagród to 70 tysięcy złotych.

Ciekawe, że według wyników podobnego głosowania, które odbyło się niedawno w Poznaniu, Sursum Corda stała się najlepszą księgarnią w mieście. To tutaj regularnie zapraszani byli liderzy ruchu antyszczepionkowego. Wraz z książkami o religii Sursum Corda sprzedaje literaturę antysemicką – pisze Gazeta Wyborcza.


Podobne wiadomości: