Houston, mamy konopie: na ISS pojawi się szklarnia z konopiami

26 sierpnia 2022 12:26
Houston, mamy konopie: na ISS pojawi się szklarnia z konopiami фото

Amerykańska firma Redwire ogłosiła stworzenie pierwszej komercyjnej szklarni w kosmosie. Do ISS zostanie wysłany dopiero wiosną 2023 roku. Będą tam uprawiane konopie przemysłowe.

Podczas inauguracyjnego lotu firma Dewey Scientific będzie uprawiać konopie przemysłowe w szklarni do badania ekspresji genów. Firma współpracowała z Redwire, dostarczając szczegóły techniczne dotyczące 60-dniowego eksperymentu i opisując jego potencjał do zademonstrowania możliwości obiektu, jednocześnie rozwijając badania biomedyczne i biopaliwa.

"Opierając się na naszych wieloletnich osiągnięciach we współpracy z organizacjami komercyjnymi, takimi jak Tupperware, Eli Lilly, a teraz Dewey Scientific, Redwire Greenhouse jest kolejnym przełomowym krokiem naprzód w wykazanej przez Redwire pozycji lidera w tworzeniu rentownej gospodarki komercyjnej na orbicie niskoziemskiej. Dzięki partnerstwu z Redwire przestrzeń jest otwarta dla biznesu” – powiedział John Vellinger, wiceprezes wykonawczy ds. produkcji i operacji w Redwire.


Podobne wiadomości: