Chiny znoszą wizy krótkoterminowe dla obywateli Polski

26 czerwca 2024 14:36
Chiny znoszą wizy krótkoterminowe dla obywateli Polski фото

Jak podaje bankier.pl, ruch bezwizowy dla obywateli Polski, umożliwiający im wjazd i pobyt w Chinach do 15 dni, będzie obowiązywał od 1 lipca tego roku do końca 2025 roku.

„W celu dalszego promowania wymiany kulturalnej między Chinami a innymi krajami, ChRL zdecydowała się poszerzyć grono krajów zwolnionych z obowiązku wizowego i wdrożyć politykę bezwizową na okres próbny dla posiadaczy standardowych paszportów z Nowej Zelandii, Australii i Polski ”- powiedział Mao Ning.

„Od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2025 r. posiadacze paszportów zwykłych ww. krajów, którzy przybywają do Chin w celach biznesowych, turystycznych, w odwiedzinach do krewnych i znajomych oraz tranzycie przez Chiny na okres nie dłuższy niż 15 dni, mogą wjechać Chiny bez wiz” – dodała rzeczniczka, zaznaczając, że nie ma zmian w przypadku pozostałych rodzajów wiz.

„Te procedury zostały już wszczęte. Myślę, że w nadchodzących dniach możemy się spodziewać, że ruch bezwizowy stanie się rzeczywistością. Bardzo się z tego cieszę, bo kluczowa jest dla mnie możliwość komunikacji między ludźmi” – powiedział Andrzej Duda.

Chiny początkowo zapowiadały wprowadzenie ruchu bezwizowego na okres próbny do 30 listopada br., jednak następnie przedłużyły je do 31 grudnia 2025 r.

W grudniu ubiegłego roku władze chińskie ogłosiły tymczasową 25% obniżkę opłat wizowych dla podróżnych z Polski.


Podobne wiadomości: