Ministerstwo Zdrowia proszone jest o wprowadzenie zakazu palenia na balkonach i oknach

5 czerwca 2024 14:42
Ministerstwo Zdrowia proszone jest o wprowadzenie zakazu palenia na balkonach i oknach фото

Autor petycji „w swoim imieniu i zniesienia wszystkich niepalących” w apelu do Ministra Zdrowia wezwał do wprowadzenia zakazu palenia papierosów zwykłych i elektronicznych na balkonach i oknach budynków wielorodzinnych. Zauważył, że problemem staje się wydychanie dymu papierosowego, co ogranicza korzystanie z balkonów przez osoby niepalące. Wśród osób najbardziej poszkodowanych przez dym autorka wymieniła dzieci i osoby starsze.

„Wiem, że balkon jest prywatną własnością właściciela domu, ale dym z balkonu rozprzestrzenia się na zewnątrz i do góry, narażając innych na wdychanie dymu i jego konsekwencje” – czytamy w petycji.

Jak podaje eska.pl, autorka zwróciła także uwagę na niechęć spółdzielni do wprowadzania takich zakazów, podyktowaną brakiem wsparcia ze strony państwa. „Zdrowie tysięcy mieszkańców domów jest ważniejsze niż „przyjemność” kilku osób” – czytamy w apelu.

Ministerstwo Zdrowia pozostawiło dotychczas petycję bez odpowiedzi. Wcześniej resort sprzeciwiał się takim ograniczeniom, uznając je za zbyt dużą ingerencję w zachowanie ludzi na balkonach, a zwłaszcza we własnych mieszkaniach.


Podobne wiadomości: