Microsoft przestanie wspierać system Windows 10: znana jest data zakończenia

26 maja 2024 06:32
Microsoft przestanie wspierać system Windows 10: znana jest data zakończenia фото

Amerykańska firma Microsoft nie będzie już wypuszczać aktualizacji zabezpieczeń i poprawek technicznych dla systemu Windows 10. Stanie się to w przyszłym roku.

Kilka tygodni temu Microsoft zaktualizował swoją stronę pomocy technicznej dla produktu. Ta strona wskazuje, kiedy zakończy się wsparcie dla różnych wersji systemów operacyjnych Windows. W szczególności istnieją systemy Windows 7 i Windows 8.1, które w styczniu 2023 r. nie były już obsługiwane. Teraz pojawił się tutaj Windows 10, który w przyszłym roku nie będzie już wspierany.

Po 14 października 2025 r. Microsoft nie będzie już wypuszczać aktualizacji do systemu Windows 10. Firma zapowiadała już wcześniej, że przestanie udostępniać aktualizacje zabezpieczeń klientom korporacyjnym, ale z możliwością dalszego ich wydawania za dodatkową opłatą.

Ogólnie rzecz biorąc, system Windows 10 został wydany 15 lipca 2015 r., a do zakończenia wsparcia technicznego minie ponad dziesięć lat od jego premiery.

Wsparcie dla systemu Windows 8.1 również zakończyło się 10 lat po jego wydaniu. Windows 7 przetrwał nieco dłużej – 11 lat.

Firma Microsoft zachęca użytkowników systemu Windows 10, którzy posiadają kwalifikujące się urządzenia, do uaktualnienia do najnowszego systemu operacyjnego Windows 11. Komputery z wersją 10 będą nadal działać, ale bez oficjalnego wsparcia.


Podobne wiadomości: