Serwery proxy: przegląd popularnej technologii

18 kwietnia 2024 14:25
Serwery proxy: przegląd popularnej technologii фото

Przekierowywanie ruchu przez serwery zdalne, to powszechna technologia, którą aktywnie posługują się pracujący online przedstawiciele wielu zawodów. Scenariusze stosowania zdalnych proxy są zupełnie inne, niż w przypadku tradycyjnych serwerów proxy. Te mogą  służyć na przykład jako bramki w infrastrukturze lokalnej przedsiębiorstw, poprzez które komputery uzyskują dostęp do sieci i poprzez które rozdzielane jest obciążenie lub przeprowadzane cachowanie danych.

Kluczową zaletą zdalnych serwerów proxy, z której wynikają wszystkie inne, jest możliwość ukrycia rzeczywistego inicjatora żądań przed docelowym hostem. Innymi słowy, strona internetowa lub usługa sieciowa nie będzie wiedziała kto się do niej zwraca, ponieważ w schemacie z przekierowywaniem ruchu, żądania użytkownika najpierw trafiają na serwer proxy, który następnie przekierowuje je do docelowego hosta, ale już ze swoimi danymi o przeglądarce i urządzeniu, a także z nowym adresem IP.

Anonimowość w tym przypadku jest synonimem:

 • bezpieczeństwa — im mniej informacji pozostaje w sieci i na stronach odwiedzanych przez użytkownika, tym lepiej;
 • możliwości omijania blokad dostawcy — można uzyskać dostęp do usług zablokowanych w kraju użytkownika, poprzez przekierowanie ruchu przez serwer umieszczony w innym kraju, w którym te usługi są dozwolone;
 • omijania blokad na stronach internetowych — część stron umożliwia wejście jedynie z adresów IP wybranych krajów; umieszczony w takim kraju serwer proxy służy skutecznemu rozwiązaniu problemu.

Proxy używane są również do scrapingu danych, czyli zautomatyzowanego gromadzenia ogólnodostępnych informacji zamieszczonych na stronach internetowych, a także ich późniejszej analizie. Można przeprowadzić zarówno scraping danych sklepu internetowego (pozyskać na przykład informacje o cenach i ilości towaru, które można wykorzystać w celu analizy działań konkurentów lub informacje z każdego innego zasobu sieciowego), jak i scraping z dowolnej, innej strony www.

W tym miejscu warto dodać, że w odróżnieniu od VPN, proxy nie szyfrują ruchu internetowego, więc pod względem maksymalnego jego maskowania przed dostawcą Internetu, VPN są bardziej niezawodne. W pozostałych przypadkach lepiej sprawdzi się proxy:

 • serwery proxy IPv4 są szybsze — średnia prędkość ich pracy wynosi do 100 Mb/s, wyjątek stanowią mobilne proxy, które działają z prędkością do 30 Mb/s;
 • proxy mają niższy ping — jest to zaleta, która może być kluczowa dla graczy online;
 • proxy są tańsze i bardziej niezawodne — koszt dostępu do serwera jest znacznie niższy niż subskrypcja usługi VPN, a jednocześnie użytkownik otrzymuje stabilny kanał internetowy, na przykład taki, który umożliwia bezproblemowe oglądanie wideo w jakości 4K.

Zwróć uwagę: jakość usług, jak i obsługi, zależy bezpośrednio od dostawcy. Jeśli zadecydujesz kupić płatne proxy, zwróć uwagę na dostawcę. Zamiast firmy, która od pierwszych minut nie budzi zaufania, lepiej wybrać inną, bardziej niezawodną. 

Przykład niezawodnego dostawcy proxy

Proxy-solutions.net to specjalistyczna platforma, która świadczy szeroki zakres usług związanych z przekierowywaniem ruchu internetowego. Platforma obejmuje stronę z dokładnym opisem wszystkich ofert oraz zestawem narzędzi Network Tools, a dodatkowo chatboty dla popularnych messengerów (Telegram i Viber) i rozszerzenia do przeglądarek, które są dostępne za darmo i można je pobrać z oficjalnych sklepowych dodatków.

Platforma wdraża długoterminową strategię korzystnej współpracy, dlatego nie tylko dostarcza techniczne rozwiązania wysokiej jakości, takie jak serwery proxy i API do automatyzacji zarządzania nabytymi usługami, ale i nie zapomina o obsłudze klienta. Na przykład na platformie brak jest rejestracji w tradycyjnym jej rozumieniu, a zamiast tego, w momencie składania pierwszego zamówienia, automatycznie tworzy się konto użytkownika. Kod dostępu do konta jest wysyłany mailem na podany przez klienta adres.

Podstawowe usługi:

 • mobilne proxy — przekierowywanie ruchu przez adresy IP operatorów telefonii komórkowej, działających w wybranym regionie;
 • mobilne proxy plus — przekierowywanie ruchu przez adresy IP operatorów telefonii komórkowej działających w wybranym regionie, przy czym można określić konkretnego operatora i miasto lokalizacji proxy.

W chwili obecnej użytkownicy serwisu mogą wybierać spośród około 20 operatorów, świadczących usługi w prawie 30 krajach świata.

Poza mobilnymi, dostępne są także liczne serwerowe proxy, wśród których można wyróżnić:

 • osobiste proxy — podstawowy rodzaj przekierowania, wystarczający do rozwiązania większości zadań;
 • prime proxy — serwery proxy z adresami IP zwykłych dostawców internetu;
 • city proxy — pozwalające określić dokładnie miasto lokalizacji serwera;
 • multi protocol proxy — obsługa Shadowsocks, Socks5 (+TLS), Trojan (+TLS), VLESS (+TLS);
 • UDP proxy — przekierowywanie z obsługą UDP.

Świadczona jest całodobowa obsługa techniczna klientów, działa także czat w trybie live do konsultacji z menedżerami. Z czatu skorzystać może każdy, kto odwiedza stronę. Firma jest otwarta na współpracę i oferuje bardzo dobry program partnerski.

 

 


Podobne wiadomości: