Uber będzie nagrywał wideo podczas przejazdów

26 marca 2024 21:46
Uber będzie nagrywał wideo podczas przejazdów фото

Uber ogłosił, że w celu poprawy standardów bezpieczeństwa będzie nagrywał pasażerów podczas przejazdów. Nie wszystkie pojazdy będą wyposażone w tę funkcję. Użytkownik zostanie poinformowany o dostępności aparatu przed dokonaniem rezerwacji wycieczki i będzie mógł z niej bezpłatnie zrezygnować.

Jak podaje publikacja Warszawa w Pigułce, integracja kamery samochodowej z aplikacją jest pierwszą tego typu w Polsce. Za jego pomocą kierowcy będą mogli szybko i bezpiecznie udostępnić nagrania dedykowanemu zespołowi wsparcia Ubera w przypadku kontrowersyjnych kwestii związanych z bezpieczeństwem podczas podróży.

Pasażerowie zostaną powiadomieni z wyprzedzeniem o kamerze w pojeździe, aby mogli bezpłatnie odwołać podróż, jeśli nie chcą być nagrywani.

Dane będą przetwarzane zgodnie ze rygorystyczną polityką prywatności firmy Uber i przepisami RODO. Administratorem danych będzie kierowca, jako właściciel kamery samochodowej, a Uber będzie miał dostęp do nagrań tylko wtedy, gdy po potencjalnym zdarzeniu kierowca zdecyduje się je udostępnić.

Nowa funkcja działa w ramach przepisów prawnych, które pozwalają na przesyłanie danych zgodnie z przepisami dotyczącymi prywatności, informując pasażera o obecności kamery w samochodzie, ograniczając dostęp do danych i zapewniając zgodność ze wszystkimi zasadami przechowywania danych.


Podobne wiadomości: