Macadamia – jak marketerzy czynią ją wyjątkową

22 lutego 2024 14:51
Macadamia – jak marketerzy czynią ją wyjątkową фото

Obecnie supermarkety mają prawie wszystko, co może zaspokoić potrzeby klientów o każdym guście i budżecie. Skupmy się na orzechach, których jest mnóstwo w sieciowych sklepach i na targowiskach. Tutaj możesz wybrać dowolne z nich: orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne, orzeszki piniowe, pistacje i oczywiście makadamia. Skąd bierze się jego popularność i jak marketerzy promują sprzedaż tego egzotycznego orzecha?

Orzech włoski owocuje dziesięć lat po posadzeniu. Zbiór odbywa się ręcznie. Orzech dojrzewa i staje się twardy dopiero po upadku na ziemię, więc kombajny nie mogą go zebrać wcześniej. Jądro orzecha makadamia jest chronione bardzo twardą skorupą. Łupiny makadamii są 5 razy twardsze niż orzechy laskowe. W sprzedaży dostępne są owoce orzechów obrane i w łupinkach. W łupinie wykonuje się nacięcie i zwykle te owoce sprzedawane są razem z małym kluczem - otwieraczem, dzięki któremu można za pomocą tego klucza rozłupać orzech bez rozbijania jądra.

Do jej popularności przyczyniła się także druga nazwa makadamii – orzech królewski. Dźwięczne imię kojarzy się z wysokim statusem. Jednak macadamia otrzymała ten przydomek dawno temu, gdyż rosła w stanie Queensland, co w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „Kraina Królowej”.

Jak wszystkie orzechy, orzechy makadamia mają korzystne właściwości. Może pomóc poprawić trawienie, wspierać zdrowie serca, promować zdrową wagę i kontrolę poziomu cukru we krwi, a także jest bogaty w przeciwutleniacze i inne korzyści. Ponadto marketerzy zaczęli przypisywać makadamii następujące właściwości: „łagodzi i zapobiega rozwojowi migreny”, „zwiększa libido u mężczyzn”, „pozytywnie wpływa na aktywność umysłową”, „zmniejsza zmęczenie”, „zwiększa siły obronne organizmu, ” „poprawia wygląd.”

Orzech zyskał popularność ze względu na swój smak, podobno czekoladowy, słodkawy z zapachem wanilii. Okazuje się, że często orzechy moczy się dodatkowo w syropie z dodatkiem aromatów. Ale tylko przetarte orzechy mają ten smak. Podczas moczenia orzechów w syropie część dostaje się do jądra orzecha, stąd jego smak. Orzechy o słodkawym smaku są chętniej kupowane. Nieprzetworzone orzechy mają neutralny smak. Okazuje się, że orzech makadamia ma takie same właściwości jak na przykład orzechy włoskie. Ale dlaczego jest on bardziej popularny niż inni?

To wszystko chwyt marketingowy mający na celu większe zainteresowanie kupującego i zwiększenie sprzedaży. Orzechowi przypisuje się „magiczne” właściwości, a marketerzy grają na ludzkiej łatwowierności i ciekawości.

Powodem komercyjnego sukcesu orzecha nie są jego korzystne właściwości i smak, ale następujące czynniki:

  • trudność w uprawie - drzewo nie owocuje przez 10 lat;
  • tworząc legendę.
  • sztuczna poprawa smaku.

Podobne wiadomości: