Tesla Cybertruck walczy z Porsche 911 Turbo S

20 lutego 2024 15:35
Tesla Cybertruck walczy z Porsche 911 Turbo S фото

Film, w którym Tesla Cybertruck konkuruje z Porsche 911, został nakręcony nie bez powodu, ale po to, aby sprawdzić wcześniejsze stwierdzenie Tesli o wyższości Cybertrucka nad tym modelem.

Przypomnijmy, że w filmie, który Tesla pokazała na cześć uruchomienia produkcji Cybertrucka, elektryczny pickup rywalizował z Porsche 911, holując kolejne Porsche 911. Pickup zwyciężył, ale okoliczności tego zwycięstwa stały się przedmiotem poważnych kontrowersji. Dzięki zespołowi z Throttle House dowiedzieliśmy się, jak Cybertruck wypada na tle nowego Porsche 911 Turbo S. To drugie napędzane jest sześciocylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 3,7 litra i mocy 640 koni mechanicznych, napędzającym wszystkie cztery koła. Porsche twierdzi, że samochód ten przyspiesza do 96 km/h w 2,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 330 km/m.

Cybertruck o takim samym czasie przyspieszania ma moc 845 KM. Maksymalna prędkość ciężarówki jest znacznie niższa i wynosi 210 km/h, ale w wyścigach na ćwierć mili (402 metry) nie ma to znaczenia.

Pierwszy z dwóch wyścigów rozpoczyna się szybkim startem pickupa i wyprzedzenie Porsche 911 Turbo S o długość. Jednak wraz ze wzrostem prędkości, Porsche 911 Turbo S przejmuje kontrolę. Pomimo tego, że ma 200 KM. mniej niż Cybertruck, z łatwością wygrywa. Drugi wyścig daje ten sam wynik – przewagę Cybertrucka na starcie i przewagę Turbo S na mecie.


Podobne wiadomości: