Latające taksówki trafią do sprzedaży za 1 340 000 zł

6 lutego 2024 12:18
Latające taksówki trafią do sprzedaży za 1 340 000 zł фото

Jeśli chcesz mieć własną bezzałogową taksówkę powietrzną, przygotuj się na wydanie 2,39 miliona juanów. To około 1 340 000 zł i trafi do sprzedaży 1 kwietnia.

Podczas gdy niektóre inne start-upy zajmujące się mobilnością powietrzną w miastach wciąż dopiero tworzą wizualizacje, pojazd EH 216 eVTOL firmy eHang został już przetestowany i zatwierdzony do użytku jako komercyjna taksówka powietrzna w rodzimych Chinach. Teraz firma poszła jeszcze dalej, ogłaszając cenę detaliczną.

Dla czytelników niezaznajomionych z EH 216-S jest to bezzałogowy statek powietrzny, który lata na ośmiu współosiowo zamontowanych parach śmigieł (w sumie 16 śmigieł) i autonomicznie przewozi dwóch pasażerów na odległość do 30 km pomiędzy ładowaniami. z maksymalną prędkością około 130 km/h.

Po debiucie na targach CES w 2016 roku, urządzenie otrzymało w październiku ubiegłego roku certyfikat typu od Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego.

W grudniu otrzymał standardowe świadectwo zdatności do lotu, co doprowadziło do pierwszych dostaw eVTOL do klientów korporacyjnych – według doniesień strony te będą używać EH 216-S w takich scenariuszach, jak zwiedzanie na małych wysokościach i turystyka miejska. Jeszcze w tym samym miesiącu EH 216-S wykonał swoje pierwsze komercyjne loty demonstracyjne w miastach Guangzhou i Hefei.


Podobne wiadomości: