W najbliższy weekend sklepy w Polsce będą zamknięte przez trzy dni z rzędu

21 grudnia 2023 18:52
W najbliższy weekend sklepy w Polsce będą zamknięte przez trzy dni z rzędu фото

Sklepy w Polsce będą zamknięte przez trzy dni z rzędu: 24, 25 i 26 grudnia. Zaplanuj zakupy z wyprzedzeniem.

W najbliższy weekend obchodzone jest katolickie Boże Narodzenie, co oznacza weekendy i zamknięte sklepy. Handel zostanie zawieszony na trzy kolejne dni. Podpowiadamy, jak będą działać sklepy w Polsce w czasie wakacji.

Okres przedświąteczny to czas gorączki zakupowej. Największe sieci handlowe zazwyczaj ustępują klientom w połowie drogi i wydłużają godziny otwarcia. W ubiegłym roku 23 grudnia Biedronka, Carrefour, Kaufland i Netto wydłużyły godziny otwarcia. Być może w tym roku zrobią to samo.

24 grudnia miała być niedzielą handlową, ale Sejm przyjął poprawkę, która przesunęła dzień handlowy na niedzielę 10 grudnia. Tym samym 24 grudnia sklepy i centra handlowe będą zamknięte.

Poniedziałek 25 grudnia i wtorek 26 grudnia to dwa dni Świąt Bożego Narodzenia. Są to dni ustawowo wolne od pracy, co oznacza, że ​​w te dni sklepy i centra handlowe będą nieczynne. Wyjątkiem, gdyż w niedziele niehandlowe, mogą być małe sklepy, takie jak Żabka, ale w te dni najprawdopodobniej będą one działać w okrojonym grafiku.


Podobne wiadomości: