Przedszkolak został archeologiem, gdy znalazł na placu zabaw okrągłą rzecz

6 grudnia 2023 21:31
Przedszkolak został archeologiem, gdy znalazł na placu zabaw okrągłą rzecz фото

W norweskim przedszkolu chłopiec Axel Björk podczas zabawy na ulicznym placu zabaw dokonał odkrycia archeologicznego. Okrągła „rzecz”, którą znalazł w ziemi, pochodzi z około XV wieku. To prawda, że ​​archeolodzy, którzy przybyli na miejsce „wykopalisk”, nadal nie wiedzą, co to jest i zwracają się do naukowców o pomoc.

Jak podaje «Time», Mały Norweg Axel idąc ulicą zauważył małą dziurę w ziemi i postanowił sprawdzić, co się tam znajduje, wkopując się w ziemię. W rezultacie wyciągnął z dołu dziwną rzecz i pospieszył, aby pokazać ją nauczycielom. Nawet dzieci w Norwegii wiedzą, że takie rzeczy znalezione w ziemi mogą być cenne dla historii.

Nauczyciele, którzy dowiedzieli się o znalezisku, wezwali archeologów z lokalnego wydziału. Po zbadaniu obiektu archeolodzy przyjęli założenie, że najprawdopodobniej był to medalion lub moneta. Ale nadal trudno to stwierdzić na pewno. Naukowcy są pewni jedynie, że obiekt ma około sześćset lat.

Mały archeolog sam zasugerował, że dawno temu jedno z dzieci też bawiło się na ulicy i zrobiło to w tajemnicy, a potem zapomniało. I miał szczęście, że go znalazł. Swoją drogą, początkowo Axel pokazał przedmiot swoim przyjaciołom i wszyscy uznali, że to moneta i chcieli później kupić słodycze. Ale zmienili zdanie i zanieśli sprawę dorosłym.


Podobne wiadomości: