Ile zarabiają gracze cybersportu w CS2

6 grudnia 2023 13:39
Ile zarabiają gracze cybersportu w CS2 фото

Każdy gracz CS marzył przynajmniej raz w życiu o zostaniu zawodowym cybersportowcem. Wejdź na scenę, usłysz ryk tłumu na Twoją cześć, biegaj z drogimi skórkami i oczywiście miej znaczną kwotę na swoim koncie bankowym. I tak, dzisiaj porozmawiamy o pieniądzach. Ile zarabiają sportowcy e-sportowi? Kto zarabia najwięcej w CS? W tym artykule wspólnie ze specjalistami z GGBet dowiemy się, jakie są najlepsze zarobki dla graczy.

Uwaga: większość liczb w artykule ma charakter przybliżony i opiera się na słowach niektórych przedstawicieli sceny. Prawdziwe zarobki netto graczy eSportu ukryte są pod warstwą papierów w teczkach z umowami i tylko tam.

Z czego składa się dochód gracza e-sportowego

Kiedy mówimy o życiu profesjonalnego gracza CS2, nie mamy na myśli tylko nagród pieniężnych. W przeciwieństwie do Dota 2 z The International, na turniejach CS:GO rozgrywana jest imponująca, ale nie fantastyczna suma pieniędzy. Na przykład zwycięzca BLAST.tv Paris Major otrzymał „tylko” pół miliona dolarów. Ale ta kwota jest podzielona między pięciu zawodników, a trenerzy i menedżerowie z reguły również otrzymują swój procent, podobnie jak organizacja. Dodajmy, a raczej odejmijmy podatki, a wynik nie będzie już tak dużą kwotą.

Na szczęście cała sprawa nie ogranicza się do nagród pieniężnych: po pierwsze, gracze często otrzymują pokaźną pensję, plus dochody z mediów (streamy, reklamy). Niestety większość tych danych nie jest publicznie dostępna, dlatego na podstawie strzępków dostępnych informacji możemy jedynie oszacować, ile zarabiają gracze e-sportu.

Nagrody pieniężne

Najprostszy parametr do obliczenia. Posiadamy bezwarunkowe statystyki dotyczące nagród pieniężnych przed wszystkimi potrąceniami. Wykorzystamy to. Kwotę zarobioną przez graczy oblicza się za pomocą prostego wzoru: wszystkie nagrody pieniężne w turniejach, w których dany gracz był obecny, dzielone są przez pięć – w zależności od liczby graczy.

Liderem i jedynym graczem, który przekroczył granicę dwóch milionów, jest Peter dupreeh Rasmussen – jest on najbogatszym graczem e-sportu pod względem nagród pieniężnych. Biorąc pod uwagę, że jest on jedynym graczem, który grał we wszystkich głównych turniejach CS:GO, nie jest to zaskakujące.

Wynagrodzenia

Poziom wynagrodzeń jest często pilnie strzeżoną tajemnicą, a wiele zależy od wielu czynników. Obejmuje to poziom gry, atrakcyjność medialną i różne zobowiązania stron trzecich. Wiele też zależy od organizacji – obecnie coraz mniej zespołów marnuje pieniądze.

Zarobki S1mple i NiKo wynoszą około 50 000 dolarów miesięcznie, a kilkunastu zawodników zarabia ponad 40 000. Fer twierdzi, że jego maksymalna pensja jako zawodnika wynosiła 43 000 dolarów miesięcznie. Powiedział też, że w drużynach pierwszej ligi średnia miesięczna pensja wynosi około 30 000 dolarów, na przykład kapitan Fnatic KRIMZ według kilku źródeł otrzymuje 40 000 dolarów miesięcznie.

Czy powinniśmy wierzyć tym informacjom? Tak i nie. Nie, ponieważ nadal nie poznamy dokładnych liczb, a informacje te często opierają się na plotkach, których nie można potwierdzić. Jednocześnie możesz oszacować przybliżone zestawienie zarobków najlepszych graczy.


Podobne wiadomości: