Tesla Cybertruck zastrzelona z karabinu maszynowego na nagraniu wideo

5 grudnia 2023 21:08
Tesla Cybertruck zastrzelona z karabinu maszynowego na nagraniu wideo фото

W Internecie pojawiło się wideo przedstawiające testowanie pickupa Tesli Cybertruck pod kątem odporności na… kule. Już u zarania tworzenia samochodu Elon Musk obiecał, że pickup będzie opancerzony, teraz czas odpowiedzieć za Wasze słowa.

Ten oficjalny film został pokazany w Stanach Zjednoczonych podczas premiery produkcji Cybertruck. Okazało się, że samochód był testowany z trzema rodzajami broni automatycznej: pistoletem maszynowym Thompson, pistoletem Glock kal. 9 mm i pistoletem maszynowym MP5-SD tego samego kalibru 9 mm.

Jak widać, żadna z kul nie przebiła zewnętrznego panelu drzwi pickupa, chociaż pozostawiła po sobie kilka znacznych wgnieceń. Najwyraźniej samochód naprawdę nie boi się strzałów z 9-mm broni automatycznej. Jest to bezprecedensowy poziom ochrony dla pojazdu produkcyjnego.

Zewnętrzne panele Tesli Cybertruck są wykonane z ultratwardej stali nierdzewnej walcowanej na zimno. Podczas gdy panele drzwi typowego samochodu mają grubość 0,7–1 mm, panel drzwi Cybertrucka ma grubość 3 mm. Stal nierdzewna jest też bardziej odporna na rozdarcie niż zwykłe drzwi stalowe, dlatego na filmie kula rozciąga stal, a nie ją rozdziera.


Podobne wiadomości: