Andrzej Sapkowski udzielał rad autorom serii Wiedźmin, ale oni go nie słuchali

24 listopada 2023 13:48
Andrzej Sapkowski udzielał rad autorom serii Wiedźmin, ale oni go nie słuchali фото

Pisarz Andrzej Sapkowski odwiedził Comic-Con, gdzie rozmawiał z dziennikarzami o adaptacji filmowej i nie tylko. Autor Wiedźmina powiedział, że udzielił zespołowi Netfliksa kilku cennych rad dotyczących pracy nad serialem – jednak nikt go nie posłuchał.

Słowa Sapkowskiego poważnie zaprzeczają zarówno wypowiedziom ekipy realizującej serial, jak i jego własnym. Tym samym autorzy „Wiedźmina” stwierdzili, że przy pracy nad serialem owocnie współpracowali z autorem serii wydawniczej. Wygląda na to, że w rzeczywistości wszystko okazało się nie takie różowe.

     Dałem im kilka pomysłów, ale nigdy mnie nie wysłuchali. Nigdy mnie nie słuchali, ale to jest w porządku. Kto to w ogóle jest? To tylko pisarz, on jest nikim.

Warto zauważyć, że na premierze pierwszego i drugiego sezonu serialu Andrzej Sapkowski mówił inaczej: jakim wspaniałym serialem okazał się Netflix, z jaką wielką przyjemnością go oglądał i jak owocnie współpracował z autorami. Można by to jednak uznać za nieszczerość: w jednym ze starych wywiadów, zapytany o to, co uważa za nieudane w filmowej adaptacji, Sapkowski stwierdził, że byłby idiotą, gdyby odpowiedział na to pytanie. Teraz najwyraźniej jest to możliwe.


Podobne wiadomości: