Polskie jarmarki bożonarodzeniowe są najpiękniejsze w Europie

18 listopada 2023 15:28
Polskie jarmarki bożonarodzeniowe są najpiękniejsze w Europie фото

Eksperci przeanalizowali 70 jarmarków bożonarodzeniowych w całej Europie i wybrali dziesięć najlepszych na kontynencie. Autorem rankingu jest Christmas Tree World, największy brytyjski sprzedawca drzewek.
Brytyjscy eksperci umieścili w pierwszej dziesiątce trzy polskie miasta, przy czym jedno z nich znalazło się na pierwszym miejscu.

Kryteria obejmowały między innymi długość wydarzenia, popularność targów na TikToku i Instagramie, częstotliwość wyszukiwań w Google oraz koszt noclegu w lokalnych hotelach.

W rankingu znalazły się trzy polskie miasta: Kraków, Wrocław i Poznań, co sprawia, że ​​Polska jest jedynym krajem, który znalazł się w zestawieniu trzykrotnie.

Najlepszy wynik – 7,84 na dziesięć możliwych punktów – uzyskały targi na krakowskiej Starówce. Ma 4,3 mln wyświetleń na TikToku, a średni koszt noclegu w trzygwiazdkowym hotelu to 90 euro (396 zł). W hotelu czterogwiazdkowym – 113 euro (493 zł).

Na drugim miejscu znajduje się stolica Estonii, Tallinn. Budapeszt jest trzeci, Wiedeń czwarty. Wrocław (7,09 pkt) i Poznań (6,92 pkt) zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.


Podobne wiadomości: