Chiny planują masową produkcję humanoidalnych robotów do 2025 roku

5 listopada 2023 21:23
Chiny planują masową produkcję humanoidalnych robotów do 2025 roku фото

Roboty humanoidalne muszą nauczyć się interakcji z ludźmi i integrować się z niemal wszystkimi aspektami życia codziennego.

Chiny planują rozpocząć masową produkcję robotów humanoidalnych do 2025 roku, a w 2027 roku osiągnąć wiodący międzynarodowy poziom w tej branży.

Jak podaje Bloomberg, rząd zamierza także pomóc w rozwoju młodych firm działających w tym obszarze, wyznaczyć standardy branżowe i pogłębić współpracę międzynarodową w tym obszarze. Dodatkowo utworzone zostaną 2-3 specjalne strefy produkcyjne do produkcji takich robotów.

Obecnie liderami w produkcji robotów humanoidalnych są amerykańska Tesla i Boston Dynamics, a chińskie firmy powinny zapewnić im godną konkurencję.

Chiński rząd oświadczył również, że zachęca do stosowania sztucznej inteligencji w robotyce i wzywa do dalszych badań mających na celu stworzenie ludzkich „mózgów” oraz elastycznych rąk i nóg dla robotów. Oczekuje się, że do 2027 r. androidy będą w stanie „myśleć, uczyć się i wprowadzać innowacje”, a ich produkcję i wsparcie zaplanowano w oparciu o solidne łańcuchy dostaw w branży.

Celem jest nauczenie androidów wykonywania szerokiego zakresu zadań, które wykonują obecnie ludzie, od dostarczania artykułów spożywczych po pracę w niebezpiecznych warunkach – twierdzi rząd.


Podobne wiadomości: