Kelnerki bez majtek: fenomen popularnej kawiarni «No-Pan Kissa» w Japonii

16 września 2023 14:20
Kelnerki bez majtek: fenomen popularnej kawiarni «No-Pan Kissa» w Japonii фото

Chyba każdy już wie, że Japonia to taki kraj wyjątkowy, bardzo niezwykły i między innymi kraj o niezwykłych tradycjach, zwłaszcza seksualnych.

Kawiarnia „No-pan Kissa” (w dosłownym tłumaczeniu – „kawiarnia bez majtek”) to szczególny rodzaj cateringu w Japonii, gdzie młode kelnerki noszą krótkie spódniczki i nie zakładają bielizny.

Podłoga w takich kawiarniach, szczególnie przy stołach gości, wyłożona jest lustrzanymi płytkami. Jedzenie i napoje kosztują tu cztery razy więcej niż w zwykłych kawiarniach, ale odwiedzający są skłonni zapłacić.

No-Pan Kissa Kafe

Aby uzyskać osobną wskazówkę, możesz poprosić dziewczynę, aby „wzięła coś z górnej półki” lub „podniosła z podłogi”, na przykład widelec, który „przypadkowo upuściłeś”. Warto zaznaczyć, że kelnerek nie wolno dotykać, można jedynie patrzeć. W przeciwnym razie są to zupełnie normalne kawiarnie. Z dobrym jedzeniem i dobrymi napojami.

Trochę historii

Kawiarnie No-Pan Kissa są częścią zjawiska „kawiarni kostiumowych” w Japonii. W tych kawiarniach kelnerzy i kelnerki noszą kostiumy, które często odzwierciedlają postacie z anime, gier wideo, mangi lub filmów. Lokale te mogą być postrzegane jako forma rozrywki i zaspokajania fetyszów określonej publiczności.

Pierwsza taka placówka w Japonii została otwarta w 1980 roku w Osace. Boom na „no-pan Kissa” rozpoczął się w połowie lat 80. i trwał do końca lat 90., aż do czasu, gdy kilka skandali z udziałem prominentnych urzędników i przepisy regulujące branżę seksualną zmusiły do ​​zamknięcia wielu takich kawiarni. Wielu właścicielom udało się ominąć prawo, zakładając kelnerki w bieliznę, która mimo wszystko była całkowicie przezroczysta. Ale wkrótce nawet to może prowadzić do problemów z policją.

No-Pan Kissa Japan

Praca w takich miejscach była popularna wśród dziewcząt, ponieważ płaca była wielokrotnie wyższa od przeciętnej pensji zwykłej kelnerki, a do tego bardzo hojne napiwki i minimalne ryzyko.

Dziś w Japonii praktycznie nie ma już pocałunków bez miski – większość z nich została zastąpiona salonami masażu i prywatnymi klubami. Podobne kawiarnie można jednak znaleźć w Tokio w okolicy Yoshiwara.


Podobne wiadomości: