Arbuz może powodować impotencję - badanie

12 sierpnia 2023 12:45
Arbuz może powodować impotencję - badanie фото

Sierpień to początek sezonu na świeże i pachnące arbuzy. Jednak niewiele osób wie, że ta popularna jagoda może powodować różne skutki uboczne i problemy zdrowotne.

Dietetyk i fizjoterapeuta Nilofar Pendari powiedział, że arbuz zawiera dużo wody, składników odżywczych i minerałów: potasu, witamin A, B6 i C. Jednocześnie nadmierne spożycie jagody może prowadzić do negatywnych konsekwencji.

Korzyści z arbuza

  • Jagoda jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, witamin i kwasu foliowego;
  • Ze względu na swoje właściwości moczopędne arbuz jest przydatny przy dnie moczanowej;
  • Jagoda pomaga zaspokoić głód i pragnienie;
  • Ma działanie żółciopędne;
  • Utrzymuje skład elektrolitów krwi.

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne

Zaburzenia jelitowe. Arbuz jest bogaty w likopen, który powoduje wzdęcia, biegunkę, wymioty, gazy, zgagę i niestrawność. Szczególnie osoby starsze mogą odczuwać takie objawy, ponieważ mają słabszy układ pokarmowy.
Problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi. Ze względu na wysoką zawartość potasu stosowanie jagód w dużych ilościach może prowadzić do pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych. Głównymi objawami są: brak lub słabe tętno, nieregularne bicie serca, a nawet zatrzymanie akcji serca.
Wzrost poziomu cukru. Arbuz jest bogaty w naturalny cukier, który prowadzi do skoku insuliny w organizmie. U osoby opornej na insulinę (diabetyka) cukier nie dostaje się do komórek organizmu, ale pozostaje we krwi.
Spadające ciśnienie krwi. Ten objaw ma szczególnie negatywny wpływ na organizm osoby cierpiącej na niskie ciśnienie krwi.
Reakcje alergiczne. Picie arbuza w dużych ilościach może wywołać łagodną lub ciężką wysypkę, obrzęk twarzy i anafilaksję, której towarzyszą bóle głowy, swędzenie języka i zawroty głowy. Oprócz tego arbuz jest alergenem krzyżowym w obecności alergii na ambrozę. W tym okresie jagoda może znacznie pogorszyć i zaostrzyć objawy alergii.
Szkodliwy dla kobiet w ciąży. W tym przypadku mówimy o cukrzycy ciążowej, która jest poważnym problemem dla kobiet z nadzieją. Jedzenie dużej ilości arbuza w organizmie podnosi poziom cukru i prowadzi do cukrzycy ciążowej.
Płynny stolec. Arbuz zawiera unikalny rodzaj zurki, sorbitol, który może powodować gazy i luźne stolce u ludzi.
Impotencja. Eksperci zauważyli, że nadmierne spożycie arbuza prowadzi do problemów z erekcją u mężczyzn.


Podobne wiadomości: