Student z Polski wynalazł okulary, które prostują postawę

11 lipca 2023 20:54
Student z Polski wynalazł okulary, które prostują postawę фото

Krystian Gostomski z Politechniki Warszawskiej opracował specjalne okulary, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy. Jego projekt został doceniony i znalazł się w finale konkursu Gdynia Explory Week. Młody student należy do grupy 36 wynalazców, którzy w październiku będą rywalizować o główną nagrodę.

Niedawno zakończyło się internetowe głosowanie, które daje młodym naukowcom i badaczom szansę na znalezienie się w gronie finalistów konkursu Explory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Zgodnie z wynikami głosowania internautów do grona talentów wybranych przez jury dołączy Krystian Gostomski.

Okulary dla kręgosłupa

Krystian jest autorem projektu Spine Spectacles, który we wspomnianej ankiecie otrzymał ponad 2000 głosów.

Efektem prac młodego wynalazcy było opracowanie okularów, które mają znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowej postawy. Autor zaproponował zastosowanie czujników odległości, diod i akcelerometru do pomiaru ruchu, który można przymocować po obu stronach okularów. W ten sposób zostaje utrwalony ruch głowy i szyi oraz skorygowana jest niewłaściwa postawa osoby siedzącej przy stole przed komputerem.


Podobne wiadomości: