Największy sferyczny ekran pojawił się w Las Vegas

11 lipca 2023 20:42
Największy sferyczny ekran pojawił się w Las Vegas фото

Gigantyczny sferyczny ekran MSG Sphere. Ponad milion paneli LED, wysokość - 111 metrów. Ten kawałek kosztował 1,2 miliarda dolarów. Teraz w środku odbywać się będą koncerty i imprezy sportowe. transmitować wszystko na zewnątrz.

Obiekt nie został jeszcze oficjalnie otwarty, ale ekran został już pokazany 4 lipca, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

W Las Vegas dobiega końca budowa sali koncertowej MSG Sphere, która nazywana jest największą na świecie konstrukcją sferyczną i częściowo największym ekranem sferycznym na świecie. Jego zewnętrzną stronę stanowi gigantyczny wyświetlacz LED, a wewnątrz samej hali znajduje się według twórców obiektu największy na świecie zakrzywiony wyświetlacz LED o najwyższej rozdzielczości.

Budynek ma 111,5 m wysokości i 157,3 m. Jego zewnętrzną powierzchnię pokrywa 1,2 miliona bloków LED wielkości krążka hokejowego, z których każdy zawiera 48 diod LED wyświetlających 256 kolorów. Gigantyczny ekran może wyświetlać dynamiczne obrazy.

Wygląd Sfery będzie się zmieniał każdego dnia i nocy. Na nim w szczególności będą emitowane animacje odpowiadające porą roku. Na przykład na Boże Narodzenie Kula stanie się wielką śnieżną kulą, a na Halloween stanie się gigantyczną dynią.

Sama Sfera ma nie tylko robić wrażenie na przechodniach, ale w jej wnętrzu odbywać się będą premiery filmowe, koncerty i wydarzenia sportowe. Siedzenia w hali przeznaczone są dla 18 tysięcy widzów.

Kula została zaprojektowana przez Populous, globalną firmę architektoniczną, która buduje stadiony na całym świecie.

The Sphere zostanie oficjalnie otwarte 29 września występem U2.


Podobne wiadomości: