Małżeństwa rozpadają się na plażach - dlaczego wiele par rozpada się po wakacjach

8 lipca 2023 19:46
Małżeństwa rozpadają się na plażach - dlaczego wiele par rozpada się po wakacjach фото

W Polsce coraz więcej par decyduje się na rozwód, a większość pozwów rozwodowych składa się po wakacjach. Potwierdzają to nie tylko statystyki, ale także obserwacje psychoterapeutów.

Dlaczego tak się dzieje dziennikarze „Rzeczpospolitej” dowiedzieli się od seksuologa, psychologa, psychoterapeuty Andrzeja Gryżewskiego.

Święta są pełne niebezpieczeństw.

Andrzej Gryżewski: Niedawno pacjent powiedział mi, że jak idzie nad morze, to na plaży patrzy na inne kobiety. W rezultacie jest obciążony bodźcami wzrokowymi. Wieczorem skarży się żonie, że wygląda i zachowuje się inaczej niż inne kobiety na plaży. Dlatego wieczorem nie ma seksu. Kobiety nie są zadłużone. Często zarzucają swoim mężom, że nie są jak inni mężczyźni, że mało dbają o wagę, fryzurę i jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się przed wyjazdem, na przykład podczas odbioru rzeczy.

O co większość par kłóci się na wakacjach

Najczęstszą przyczyną konfliktów jest forma rekreacji. Zwykle jedna osoba chce aktywnie spędzić czas, druga woli się położyć. Często kobieta, która uwielbia zwiedzać, poznaje innych ludzi i spędza z nimi dzień, po prostu zwiedzając nowe miejsca, podczas gdy jej mężczyzna zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do kłótni, ponieważ nie spędzają razem czasu. Wzajemna niechęć powoduje, że partnerzy dystansują się emocjonalnie i seksualnie.

W ciągu roku większość czasu spędzamy w pracy, a wieczorami widujemy się z partnerem. Na wakacjach jesteśmy razem 24 godziny na dobę.

Musisz kontrolować ten czas. Przebywanie w tak bliskiej odległości przez cały dzień może być dla niektórych osób onieśmielające. Chociaż chęć zachowania dystansu często prowadzi do kłótni.

Czy istnieje przepis na udane wakacje we dwoje

Pamiętaj, że relacje trzeba naprawiać, a nie tolerować. Tak czy inaczej konflikty będą się pojawiać. Najczęściej największe spory pojawiają się pierwszego i drugiego dnia wyjazdu. Warto z góry ustalić priorytety i ustalić wspólne oczekiwania. Konieczne jest wcześniejsze zaplanowanie formy rekreacji, w przeciwnym razie może dojść do konfliktu. Warto uzgodnić intymność i formy zaspokojenia naszych potrzeb emocjonalnych.


Podobne wiadomości: