Jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN

3 lipca 2023 17:24
Jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN фото

Przy zakupie używanego samochodu ważne jest znać jego historię, aby podjąć świadomą decyzję. Na szczęście, istnieje możliwość sprawdzenia historii samochodu za pomocą numeru identyfikacyjnego VIN (Vehicle Identification Number). Numer VIN składa się z unikalnych 17 znaków, które zawierają informacje na temat producenta, modelu, roku produkcji oraz historii danego pojazdu. W tym artykule omówimy, jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN przy użyciu raportów takich jak Carfax, Autocheck, PhotoReport, Copart, IAAI, Manheim, a także gdzie można je znaleźć.

Czym jest numer VIN?

Numer VIN to unikalny identyfikator składający się z 17 znaków, który zawiera informacje o producencie, modelu oraz historii samochodu. Numer VIN składa się zarówno z liter, jak i cyfr i można go znaleźć na desce rozdzielczej, drzwiach kierowcy lub bloku silnika. Każdy numer VIN jest unikalny i zawiera informacje o marce samochodu, modelu, roku produkcji oraz historii pojazdu.

Dlaczego warto sprawdzić historię samochodu?

Sprawdzenie historii samochodu jest istotne, aby uniknąć zakupu pojazdu, który był w wypadku, ma zadłużenia lub został skradziony. Historia samochodu może również dostarczyć cennych informacji na temat jego konserwacji, napraw i poprzednich właścicieli.

 

Jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN?

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie historii samochodu po numerze VIN. Jednym z najpopularniejszych jest skorzystanie z internetowych raportów udostępnianych przez firmy takie jak Carfax, Autocheck, PhotoReport, Copart, IAAI oraz Manheim. Te raporty dostarczają szczegółowych informacji na temat historii pojazdu, w tym wypadków, zmian właścicieli, napraw i wiele więcej.

Carfax

Carfax to popularna usługa internetowa, która dostarcza szczegółowe raporty dotyczące historii samochodów. Raport obejmuje informacje o wypadkach, zmianach właścicieli, historii serwisowej i wiele więcej. Raport Carfax zawiera również ocenę historii pojazdu. Raporty Carfax są dostępne do zakupu na stronie https://checkvin.online/.

Autocheck

Autocheck to kolejna popularna usługa internetowa, która dostarcza szczegółowych raportów dotyczących historii samochodów. Raport zawiera informacje o wypadkach, zmianach właścicieli, historii serwisowej i wiele więcej. Raporty Autocheck zawierają również ocenę historii pojazdu.

Photo Report

PhotoReport to usługa internetowa, która dostarcza wizualne raporty dotyczące historii samochodów. Raport zawiera zdjęcia zewnętrzne, wewnętrzne oraz silnika pojazdu. Dodatkowo, raport zawiera informacje o wypadkach, zmianach właścicieli, historii serwisowej i wiele więcej.

Copart

Copart to firma internetowa zajmująca się aukcjami samochodowymi, na których sprzedawane są pojazdy z uszkodzeniami. Firma dostarcza szczegółowe raporty dotyczące historii samochodów, w tym zdjęcia zewnętrzne, wewnętrzne oraz silnika. Raport zawiera również informacje o wypadkach, zmianach właścicieli i wiele więcej.

IAAI

IAAI to kolejna firma internetowa zajmująca się aukcjami samochodowymi, na których sprzedawane są pojazdy z uszkodzeniami. Firma dostarcza szczegółowe raporty dotyczące historii samochodów, w tym zdjęcia zewnętrzne, wewnętrzne oraz silnika. Raport zawiera również informacje o wypadkach, zmianach właścicieli i wiele więcej.

Manheim

Manheim to firma internetowa zajmująca się aukcjami samochodowymi, na których sprzedawane są używane pojazdy. Firma dostarcza szczegółowe raporty dotyczące historii samochodów, w tym informacje o wypadkach, zmianach właścicieli, historii serwisowej i wiele więcej.

Inne sposoby sprawdzania historii samochodu

Oprócz internetowych raportów istnieją także inne sposoby sprawdzania historii samochodu. Można skontaktować się z Departamentem Komunikacji Samochodowej (Department of Motor Vehicles).


Podobne wiadomości: