Wprowadzenie laptopa przyszłości bez wyświetlacza

21 maja 2023 22:51
Wprowadzenie laptopa przyszłości bez wyświetlacza фото

Izraelski startup Sightful zaprezentował niezwykłe przenośne urządzenie o nazwie Spacetop. Zasadniczo jest to laptop, ale bez fizycznego wyświetlacza.

Urządzenie jest wyposażone w specjalny zestaw słuchawkowy AR z wbudowanymi głośnikami. Pokazuje 100-calowy wirtualny ekran w trybie rozszerzonej rzeczywistości, który jest widoczny tylko dla jednego użytkownika.

A sam Spacetop jest dość kompaktowy - rozmiar korpusu to tylko 26,6 x 25 x 4 centymetry. Waży 1,5 kilograma (razem z zestawem słuchawkowym).

Wewnątrz znalazł się procesor Snapdragon 865, 8 GB RAM-u oraz wbudowana pamięć o pojemności 256 GB. Dostępne są dwa porty USB-C z obsługą standardu DisplayPort 1.4. Dostępne są również moduły bezprzewodowe 5G NR Sub-6, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1.

Urządzenie wyposażono w kamerkę internetową o rozdzielczości 2560×1920 pikseli oraz skaner linii papilarnych. Bateria wystarcza tylko na 5 godzin ciągłej pracy, jej dokładna charakterystyka nie została jeszcze ujawniona.

Dedykowany zestaw słuchawkowy rzeczywistości rozszerzonej uzyskał 1080p na oko przy częstotliwości odświeżania 72 Hz. Zapewnia pole widzenia o przekątnej 53 stopni i wyświetla zakrzywiony wirtualny ekran z interfejsem wielu okien.

Należy zauważyć, że zestaw słuchawkowy jest niekompatybilny z konwencjonalnymi okularami. Soczewki będą opracowywane indywidualnie według recepty optometrysty.

Urządzenie działa na własnym systemie operacyjnym o nazwie Spacetop OS. Użytkownicy mogą używać klawiatury i touchpada do sterowania i nawigacji. Istnieje również obsługa gestów i przeciągnięć.

Dokładna cena Spacetop nie została jeszcze ogłoszona, ale firma zaznaczyła, że ​​będzie to okolice 2000 USD. W najbliższym czasie planowane jest wypuszczenie próbnej partii 1000 sztuk w celu zbadania zapotrzebowania.


Podobne wiadomości: