Android zmieni funkcję, która od wielu lat wkurza posiadaczy smartfonów

1 maja 2023 17:18
Android zmieni funkcję, która od wielu lat wkurza posiadaczy smartfonów фото

Google przygotowuje małą, ale bardzo potrzebną innowację dla Androida.

Pisze o tym 9to5Google. Według źródła mówimy o wersjach beta Androida 13 QPR3 i Androida 14. Eksperci znaleźli zmianę w kodzie tych zestawów, o którą prosili od bardzo dawna: użytkownik wreszcie będzie mógł oddzielić poziom głośności połączenia i powiadomień.

Do tej pory w „czystym” Androidzie 13 i starszych wersjach w ustawieniach można było znaleźć tylko cztery suwaki głośności: media, rozmowa, alarm oraz połączone dla połączeń i powiadomień. Jednak we współczesnym świecie rozmowy odchodzą do lamusa, ustępując miejsca powiadomieniom z sieci społecznościowych i komunikatorów internetowych; w związku z tym wielu użytkowników prosiło Google o oddzielenie regulacji głośności połączenia i powiadomień. Brak takiej opcji może być bardzo irytujący, jeśli nie chcesz przestraszyć się głośnym dzwonkiem, ale nie chcesz też przegapić przychodzących pchnięć.

Google oświadczyło teraz, że „żądana funkcja” będzie dostępna w przyszłej wersji, chociaż nie określiła, w której. Ponieważ innowacja występuje zarówno w 13, jak i 14 wersji Androida, logiczne wydaje się, że pojawi się ona w wydaniu obu z nich. Funkcja jest na tyle potrzebna, że ​​niektórzy producenci zaimplementowali ją już w obudowach swoich smartfonów.


Podobne wiadomości: