Dlaczego soursop nazywa się „soursop” i dlaczego jest tak popularny dodawany do herbaty

28 marca 2023 23:27
Dlaczego soursop nazywa się „soursop” i dlaczego jest tak popularny dodawany do herbaty фото

Soursop, znany również jako graviola, to tropikalny owoc pochodzący z Ameryki Środkowej i Południowej. Ma wyraźny smak, który jest często opisywany jako połączenie ananasa i truskawki z nutą cytrusów. W ostatnich latach soursop zyskał popularność ze względu na swoje korzyści zdrowotne, co skłoniło ludzi do dodania go do herbaty.

Jednym z powodów, dla których ludzie uwielbiają dodawać soursop do herbaty, jest jej wyjątkowy smak. Słodki i ostry smak soursop nadaje herbacie wyraźny smak, który lubi wiele osób. Można go dodawać do każdego rodzaju herbaty, w tym czarnej herbaty, zielonej herbaty i herbaty ziołowej, i można go pić na gorąco lub na zimno.

Oprócz smaku soursop jest bogaty w witaminy i minerały, w tym witaminę C, witaminę B6, potas i magnez. Zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym.

Jest również stosowany w medycynie ludowej w leczeniu różnych dolegliwości, w tym bólu, gorączki i problemów trawiennych.

Sausep zawiera związek zwany annonacyną, który ma właściwości przeciwnowotworowe. Badania wykazały, że annonacyna może zabijać komórki nowotworowe bez uszkadzania zdrowych komórek, co czyni ją obiecującym naturalnym sposobem leczenia raka.

Kolejną zaletą soursop jest jej zdolność do promowania zdrowego trawienia. Zawiera błonnik pokarmowy, który pomaga regulować perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom.

Sausep może mieć również pozytywny wpływ na zdrowie serca. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć stany zapalne w organizmie.


Podobne wiadomości: