Rywal Tesli Model Y uzyskał rekordową rezerwę mocy

28 marca 2023 23:06
Rywal Tesli Model Y uzyskał rekordową rezerwę mocy фото

Amerykańska firma Fisker wprowadza na rynek europejski elektryczny crossover Ocean. Model ten stanie się głównym konkurentem Tesli Model Y i uzyska najlepszy zasięg w swojej klasie.

Według producenta topowa wersja samochodu elektrycznego z prefiksem Extreme będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 707 km. Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 550 KM. i jeździ na 20-calowych kołach. Jakie przebiegi będą oferować inne wersje modelu, firma nie określiła. Ale tam liczby z pewnością będą niższe.

Podobno tak imponującą rezerwę mocy samochodu elektrycznego zapewniają akumulatory NMC, które charakteryzują się dużą pojemnością właściwą. The Ocean otrzyma również dach zasilany energią słoneczną, który zapewni dodatkowe 3000 km darmowego przebiegu rocznie. To prawda, że ​​​​ta rezerwa mocy nie została jeszcze potwierdzona przez komisję.

Europejska certyfikacja zakończy się w pierwszej połowie kwietnia tego roku i wtedy okaże się, czy Fisker Ocean będzie elektrycznym crossoverem o największym zasięgu w Europie. Wtedy właśnie zostaną otwarte pierwsze salony firmowe. Wiadomo, że będą się nazywać Centers+ i 11 kwietnia zostaną otwarte w Wiedniu i Kopenhadze. Zamówienia na Ocean są już przyjmowane przez firmę. Pierwsze dostawy zaplanowano na początek lata.


Podobne wiadomości: