Pojawiło się zdjęcie iPhone'a 15 Pro z nowym designem

28 marca 2023 22:12
Pojawiło się zdjęcie iPhonea 15 Pro z nowym designem фото
Tak będzie wyglądać nowy design przycisków w iPhonie 15 Pro

Na początku tego miesiąca źródła podały, że wraz z wypuszczeniem iPhone'a 15 Apple usunie zastrzeżony przełącznik głośności ze swoich smartfonów i zostanie zastąpiony pojedynczym przełącznikiem głośności. Wyciekłe rendery CAD potwierdzają te informacje.

We flagowych modelach iPhone'a 15 dwa przyciski głośności połączą się w jeden. Według 9To5Mac przełącznik przełączania w tryb cichy stanie się zwykłym klawiszem.

Plotka głosi, że przyciski te staną się czułe na dotyk, co będzie naśladować uczucie naciskania w duchu przycisku Home w iPhonie SE. Zamiast fizycznego kliknięcia, komponenty zapewnią dotykową informację zwrotną za pomocą wbudowanego silnika Taptic Engine.

Zmiany te będą dotyczyły wyłącznie oprogramowania układowego – podstawowy iPhone 15 i 15 Plus nadal będzie miał dwa mechaniczne przyciski i nie oczekuje się żadnych zmian. Ale te modele dostaną Dynamic Island, która w obecnej generacji jest zarezerwowana wyłącznie dla droższych modeli.
Cena iPhone'a 15 Pro wzrośnie po raz pierwszy od premiery iPhone'a X

Jak wiecie, od 2017 roku Apple utrzymuje „standardową” cenę wersji Pro iPhone’a na poziomie 999 dolarów i od kilku lat nie podnosi kosztów swoich smartfonów w USA. Jednak w tym roku sytuacja ulegnie zmianie.

Według źródła, startowy model iPhone'a 15 Pro będzie kosztował klientów 1049 dolarów zamiast zwykłych 999 dolarów. Wynika to z faktu, że firma będzie musiała przerzucić koszty aktualizacji na konsumentów.

W szczególności wersje Pro iPhone'a zastąpią stalową ramę tytanową, a także otrzymają potężny układ A17, peryskopowy obiektyw aparatu, jeszcze więcej pamięci i półprzewodnikowe przyciski dźwiękowe. Dodatkowo, oprócz zaktualizowanego wypełnienia, może to być również spowodowane wysoką inflacją w wielu krajach świata.


Podobne wiadomości: