Pierwsze na świecie piwo rozpuszczalne zostało wynalezione w Niemczech

24 marca 2023 21:31
Pierwsze na świecie piwo rozpuszczalne zostało wynalezione w Niemczech фото

Wystarczy rozpuścić kilka łyżek piwa w proszku w wodzie, aby uzyskać doskonały napój z pianą i bogatym smakiem. Do końca roku planowane jest uruchomienie go do produkcji na dużą skalę.

Firma piwowarska z Monachium wprowadziła pierwsze na świecie piwo w proszku. Według twórców znacznie zaoszczędzi na transporcie, ponieważ jest o 90% lżejszy niż pełnoprawny produkt.

Piwo jest bogate w dekstrynę (substancję, która powstaje w wyniku obróbki cieplnej skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej) i jest bezalkoholowe. Zostało warzone w tradycyjny sposób, ale następnie przetworzone i przekształcone w rozpuszczalny w wodzie proszek/granulat piwny.

Według twórców wystarczy dodać wody, a proszek zamieni się w pachnący i pieniący się napój. W przyszłości zamierzają opracować piwo w proszku z zawartością alkoholu.

Producenci zauważyli, że zastąpienie ciężkich i nieporęcznych butelek i skrzynek lekkim proszkiem znacznie zmniejszyłoby emisję dwutlenku węgla z transportu.

Obliczyliśmy, że w samych Niemczech możemy zaoszczędzić od 3 do 5% emisji CO2. Globalna emisja CO2 mogłaby zostać zmniejszona o 0,5%” – zauważyli.

Czekam na piwo 3w1 w sztyfcie.


Podobne wiadomości: