Po przejściu na czas letni 2023: mniej więcej będziemy spać

6 marca 2023 13:30
Po przejściu na czas letni 2023: mniej więcej będziemy spać фото

Ponieważ dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu czuć wiosnę, coraz więcej osób zastanawia się, kiedy nastąpi przejście z czasu zimowego na letni w 2023 roku.
 
Dzieje się tak co roku i to już w nocy z soboty na niedzielę z 25 na 26 marca. O 2:00 przesuwamy strzałki do przodu do 3:00.

Nowoczesne gadżety same tłumaczą czas, ale jeśli masz wiszący na ścianie zegar analogowy, nie powinieneś zapominać o tłumaczeniu go ręcznie, aby nie spóźnić się na ważne spotkanie.

Stres związany z przejściem na czas letni jest bardziej odczuwalny niż w przypadku zmiany zegarów na czas zimowy. Wynika to z faktu, że latem wskazówki są przesunięte o godzinę do przodu, co oznacza, że ​​Polacy będą mniej spać. Wpływa to na organizm przyzwyczajony do zimy.

Oficjalnie przestawianie wskazówek na czas zimowy i letni odbywa się corocznie w ramach strategii oszczędzania energii elektrycznej w kraju, jednak wielu ekspertów uważa przenoszenie zegarków za przestarzałe od dawna złe obyczaje, co nie ma istotnego znaczenia wpływać na zużycie energii elektrycznej przez ludzi.

Aby przejście na czas letni nie było traumatycznym wydarzeniem, należy przygotować się z wyprzedzeniem. Konieczne jest codzienne trenowanie, aby obudzić się 10-15 minut wcześniej niż zwykle. Konieczne jest także „rozładowanie” organizmu w ciągu kilku tygodni z toksyn – więcej spacerów na świeżym powietrzu, spożywanie lekkiej i zdrowej żywności bogatej w witaminy i mikroelementy.


Podobne wiadomości: