Trzy powody, by pić herbatę bez cukru

23 lutego 2023 04:38
Trzy powody, by pić herbatę bez cukru фото

Wiele osób pije herbatę wyłącznie z cukrem. Jednak zaawansowani koneserzy herbaty, którzy rozumieją jej bogaty i złożony smak, potępiają słodycze i apelują, aby nie zepsuć produktu. Przekonaliśmy się, że obaj mają rację na swój sposób. Powiemy Ci dlaczego, a jednocześnie podamy kaloryczność herbat bez cukru iz różnymi dodatkami.

Niebezpieczeństwa związane z cukrem są znane od dawna: wywołuje stany zapalne, przyspiesza starzenie się organizmu, psuje zęby, ma zły wpływ na serce, naczynia nerkowe i wątrobę. Cukier rozpuszczony w herbacie ma dodatkowe wady.

Zmniejsza korzyści płynące z napoju

Wiadomo, że każda herbata w pewnym stopniu zawiera flawonoidy, które chronią komórki przed uszkodzeniem i chronią organizm przed chorobami i starzeniem. Jednak badania wykazały, że cukier, podobnie jak mleko i miód, znacznie zmniejsza aktywność niektórych przeciwutleniaczy w herbacie. W ten sposób cukier uniemożliwia uzyskanie maksymalnych korzyści z napoju.
W tym samym badaniu naukowcy ustalili, że na przykład stewia nie ma takiego efektu.

Psuje smak

Sam w sobie napój nie zawiera cukru - do tego się nadaje. A dodany cukier „zabija” delikatny smak odmian premium. Mają one na celu umożliwienie nam delektowania się herbatą bez pośpiechu i odkrywania, jak na różne sposoby ujawnia się smak napoju. Słodycz zagłusza wszystkie liczne smaki, jakie może dać droga herbata.

Daje dodatkowe kalorie

Cukier nie ma żadnej wartości odżywczej, podczas gdy jedna sztuka cukru rafinowanego zawiera około dziesięciu kilokalorii. Dlatego nawet jeśli dobrze się odżywiasz, ale często pijesz bardzo słodką herbatę, jest mało prawdopodobne, aby szybko schudnąć.
Nie zaleca się spożywania więcej niż 50 g cukru dziennie - to około dziesięciu łyżeczek. Dzienna porcja to 25 g. Dlatego zanim dodasz cukier do herbaty, oszacuj, ile już dziś otrzymałeś z jedzeniem i innymi napojami.

Jeśli mówimy o kaloriach, to w filiżance czarnej herbaty bez cukru - około 3 kilokalorii, a na zielono - 2 kilokalorie. Gdy dodasz coś do herbaty, napój natychmiast staje się bardziej odżywczy.


Podobne wiadomości: