Jak Amy Farah Fowler z «Teorii wielkiego podrywu» wygląda w prawdziwym życiu⁠⁠

8 lutego 2023 21:10
Jak Amy Farah Fowler z «Teorii wielkiego podrywu» wygląda w prawdziwym życiu⁠⁠ фото

Mayim Bialik urodził się 12 grudnia 1975 roku w San Diego. Przodkowie Mayima przenieśli się do Stanów Zjednoczonych z Europy Wschodniej w poszukiwaniu lepszego życia. Jej przodkowie pochodzili z Polski, Czechosłowacji i Węgier.

Życie w Kalifornii dało dziewczynie możliwość spróbowania swoich sił w filmach i programach telewizyjnych. W wieku dwunastu lat brała udział w kręceniu horroru Pumpkinhead, zagrała młodą Bette Midler w filmie On the Beach.

Zaczęła pojawiać się w epizodycznych rolach w programach telewizyjnych, głosowych postaciach z kreskówek. Rola „niezdarnej dziewczyny” przyniosła dziewczynie jedną rolę po drugiej, często brała udział w kręceniu odcinków i grała drobne role w hollywoodzkich programach telewizyjnych, oprócz aktorstwa w filmach. W 1994 roku osiemnastoletnia Mayim została zaproszona do telewizyjnego filmu Don't Drink the Water Woody'ego Allena. Gdzie grała z Michaelem J. Foxem.

Ale strzelanina nie zajmowała wszystkich myśli dziewczyny. Mayim dobrze się uczyła i ukończyła szkołę średnią z wystarczającymi wynikami, aby zostać studentką Harvardu, gdzie została zaproszona. To prawda, że dziewczyna nie chciała przeprowadzać się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i została studentką Uniwersytetu Kalifornijskiego. W tym czasie tylko od czasu do czasu błysnęła w odcinkach lub jako aktor głosowy.

W 2000 roku uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie neuronauki, w 2008 roku - doktorat, broniąc pracę nad badaniem zespołu Pradera-Williego. Te. Mayim jest neurobiologiem.

Po obronie dyplomu Mayim porzuca pracę naukową i wraca do zawodu aktora. Zagrała w jednym filmie i kilku odcinkach różnych programów telewizyjnych, w 2010 roku dostała się do serialu The Big Bang Theory. Gdzie zagrała rolę doktora neurobiologii Amy Farah Fowler.

Za rolę Amy Farah Fowler otrzymała kilka nominacji do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki komediowej.

Obecnie występuje w serialu „Call Me Kat”

Prowadzi również własny kanał na YouTube z podcastami (ponad milion subskrybentów).


Podobne wiadomości: