Gdzie kierowcy najczęściej łapali się na fotoradarach w Warszawie w 2022 roku

7 lutego 2023 18:23
Gdzie kierowcy najczęściej łapali się na fotoradarach w Warszawie w 2022 roku фото

W ubiegłym roku fotoradary zarejestrowały prawie milion wykroczeń drogowych w całej Polsce. To prawie pół miliona mniej niż w 2021 roku. Podpowiadamy, który fotoradar w Warszawie najczęściej łapał kierowców.

Jednym z czynników, który wpłynął na poprawę statystyk przestępczości, była ubiegłoroczna zmiana przepisów i zaostrzenie kar. Kierowcy zaczęli zauważalnie rzadziej przekraczać próg prędkości o ponad 30 km/h.

Według danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w 2022 roku w Warszawie odnotowano łącznie ponad 209 tysięcy wykroczeń związanych z prędkością. A na tych odcinkach fotoradary najczęściej rejestrowały kierowców:

Najbardziej obleganym fotoradarem w stolicy był jeden z 6 fotoradarów zlokalizowanych na Moście Poniatowskiego, który zarejestrował prawie 11,8 tys. wykroczeń.

Za pomocą interwałowych urządzeń do pomiaru prędkości zarejestrowano prawie 160 000 naruszeń prędkości. Najczęstsze wykroczenia kierowców rejestrowały urządzenia zainstalowane w tunelu trasy S2 na Ursynowie w kierunku Poznania. Na tym odcinku drogi zarejestrowano w ubiegłym roku 24,5 tys. wykroczeń.


Podobne wiadomości: