Fox Mulder z «X-Files» 30 lat później: jak zmienił się David Duchovny

4 lutego 2023 09:02
Fox Mulder z  «X-Files» 30 lat później: jak zmienił się David Duchovny фото

W wieku 62 lat Fox Mulder nadal kontynuuje aktorstwo, ale nie ogranicza się do kina. Znany artysta rozwija jednocześnie karierę pisarską i muzyczną.

Kamieniami milowymi w twórczej biografii aktorskiej Davida Duchovnego, obok kultowej sagi filmowej z lat 90. „Z Archiwum X”, był serial „Californication” – opowiadający o ekscentrycznym pisarzu Hanku Moodym, który po przeprowadzce z Nowego Jorku do Los Angeles Angeles, oddaje się wszystkim poważnym. Alkohol i narkotyki komplikują jego relacje z wieloletnią dziewczyną i córką.

Za swoje, być może, najsłynniejsze role - pisarza i agenta FBI - aktor otrzymał nagrodę Złotego Globu.

Aktor zagrał między innymi w takich filmach jak: "Fraser" (1996), "Obraz Boga" (1997), "Top Secret: Fight for the Future" (1998), "Come Back to Me" (2000) , „TV” (2006), „Kozy” (2012), aw zeszłym roku ukazała się komedia z jego udziałem „Bańka”.

Davida Duchovnego i Drew Barrymore

Najnowszym dziełem aktorskim Duchovnego jest kolejna komedia You People, opowiadająca o pokoleniowych sporach i starciach różnych kultur, w której wystąpił także Eddie Murphy. Nowy film Netflixa sprawi, że widzowie się skrzywią – wyjaśnił amerykański komik.

Oprócz aktorstwa Duchovny jest także reżyserem, powieściopisarzem i muzykiem – wydał kilka albumów i koncertuje na żywo.

Wiadomo, że Duchovny jest nieco obciążony uwagą prasy na jego życie osobiste i rzadko pojawia się publicznie, dlatego niewiele wiadomo o słynnym nowojorczyku o nazwisku z Europy Wschodniej pod tym względem. Zeszłego lata paparazzi sfilmowali go z nową dziewczyną, młodszą od niego o 32 lata.

Wcześniej aktor, ożenił się z aktorką i producentką Teą Leoni, zaręczyli się w 1997 roku i są razem od 11 lat. Sześć miesięcy później, w 2009 roku, para ogłosiła, że ​​wznawia związek, ale kilka lat później całkowicie się rozstali. Mają dwoje dzieci, 24-letnią córkę i 21-letniego syna.


Podobne wiadomości: