Jak wybrać kubek termiczny, aby nie żałować zakupu

27 stycznia 2023 20:17
Jak wybrać kubek termiczny, aby nie żałować zakupu фото

Zabierz ze sobą szklankę domowej kawy do samochodu i wypij ją, zatrzymując się na długich światłach. Albo pospacerować po miejskim parku w jesienny dzień, rozgrzewając się od czasu do czasu ciepłym kakao z przyprawami. W końcu po prostu zasiądź w domu przed pokazem i napij się gorącej herbaty bez obaw, że wystygnie… Podpowiemy Ci, jak wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie kubek termiczny.

Jak działa kubek termiczny

Zacznijmy od tego, że istnieją dwa warunkowe rodzaje szklanek z pokrywką, które zatrzymują ciepło.

Kubek termiczny - szklanka z pokrywką i podwójnymi ściankami. Jednak między ścianami zewnętrznymi i wewnętrznymi powstaje próżnia, dzięki której herbata lub kawa pozostają gorące przez 10-12 godzin. Ściśle rzecz biorąc, pod względem funkcji jest to już prawdziwy mały termos, stworzony w kształcie szklanki.

Istnieją cztery główne rodzaje pokrywek do kubków termicznych. Każdy z nich może przekręcić lub zamknąć kubek jak korek.

  • Głuchy (bez dziur) - aby pić, musisz całkowicie odkręcić pokrywkę. Niezbyt wygodne, ale niezawodne.
  • Zasuwana pokrywka jest wygodna do picia w biegu, ale nie jest szczelna i napój może się rozlać.
  • Pokrywa z przyciskiem - szybko otwiera się i zamyka w ruchu jedną ręką, w 90% przypadków jest szczelna, ale zawsze istnieje niebezpieczeństwo niedopięcia przycisku do końca i rozlania kawy na koszulę, dywanik samochodowy lub w torba.
  • Pokrywa zatrzasku jest podobna do pokrywy przycisku, ale jest uważana za bezpieczniejszą.

Ważne zasady

  1. Aby nie uszkodzić pokrywki i nie denerwować się rozlaną herbatą, nigdy nie zamykaj kubka bezpośrednio po nalaniu wrzątku. Poczekaj, aż para się skończy.
  2. Im mniej płynu w kubku termicznym, tym szybciej się ochładza. Spróbuj całkowicie napełnić pojemnik.

Kubek termiczny do domu

Jeśli planujesz korzystać z kubka w domu, na spotkaniach przed ulubionym serialem lub w celu postawienia ciepłej wody wieczorem przy łóżku, możesz zignorować ergonomię i skupić się wyłącznie na designie.

Kubek termiczny do samochodu

Dla tych, którzy rano w samochodzie planują wypić gorącą, orzeźwiającą kawę, idealne są termosy z wygodnym uchwytem i pokrywką z przyciskiem lub zatrzaskiem. Specjalnie dla zmotoryzowanych stworzono kubki podgrzewane z zapalniczki - na wypadek dalekiej podróży.

Kubek termiczny na spacery po mieście

Na krótki wypad do najbliższego parku lub na plac zabaw z dziećmi odpowiedni jest absolutnie każdy kubek termiczny. Ale żeby wyjechać na cały weekend, lepiej wybrać kubek-termos próżniowy.

Fanom chodzenia do kawiarni i picia kawy na wynos z pewnością przypadną do gustu tumblry - plastikowe termosy o jasnym designie, wprowadzone do mody przez Starbucks. Nie utrzymują ciepła długo, ale cieszą swoim wyglądem i są niedrogie.

Kubek termiczny na wędrówki

Na jednodniowe samotne wypady do lasu najwygodniejszy jest termos z podciśnieniem, który utrzymuje napoje w cieple przez kilka godzin. Jednak w przypadku długich wędrówek nadal zalecamy stosowanie bardziej uniwersalnych termosów o większej pojemności cieplnej i hermetycznych.


Podobne wiadomości: